Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.08

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Jałmużna uwalnia od śmierci. * Ona oczyszcza z każdego grzechu..
Woda gasi płonący ogień, a grzechy gładzi jałmużna.
Ona oczyszcza z każdego grzechu. (Werset z Laudesu II Soboty Wielkiego Tygodnia)

* Dzisiejsza składka to nasza ofiara z okazji Wielkiego Postu. Jeżeli P. Jezus podjął za nas tak wielką ofiarę męki krzyżowej-uczynił to z miłości. Teraz wypada, abyśmy odpowiedzieli miłością. Niech będzie to miłość skonkretyzowana i skierowana do naszych potrzebujących braci. Dajmy temu wyraz w dzisiejszej składce Tygodnia Miłosierdzia.

* Msza Św. o 15.30; dziś w Cannes. W przyszłą niedzielę – Monaco.

* Piątek – Garibaldi – Droga Krzyżowa-godz. 19.00. Wcześniej Msza Św.
Na Drogę Krzyżówą zaprasza młodzież, a następnie proponuje herbatkę w zakrystii. Ja zaś proponuję aby nasze spotkanie przy herbatce było ubogacone naszymi refleksjami na temat niedzielnej Ewangelii.

* Zmarł w Polsce Pan Ogonowski, ojciec Danusi o Bogdana. Msza Św. o spokój jego duszy była odprawiona wczoraj na Garibaldi. Rodzinie składamy wyrazy współczucia oraz dołączamy modlitwę.

* Drodzy Parafianie – zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Nie mamy księdza na nasze rekolekcje wielkopostne. Ten, który miał przyjechać – nie przyjedzie. Nie może. Jeżeli macie wśród znajomych księży, takie któryby mógł podjąć się tego zadania, będę bardzo wdzięczny za kontakt. Termin najlepszy dla nas to 20-22 marzec. Zostało niecałe dwa tygodnie.

* Do naszej parafii zamówiłem baranki i palmy. Będą do nabycia, ale gdyby ktoś chciał być pewny, że mu nie braknie, może wpisać się na listę.

* Na Święta trzeba posprzątać kościół i kaplicę. Opcje są dwie. Pierwsza; przychodzimy do sprzątania. Druga; organizujemy składkę na sprzątanie. Poddaje tą sprawę pod dyskusję.

Jedna odpowiedź na “Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.08

1. Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.
    Czy można wpisać sie jeszcze na listę żeby zamówić baranka i palmę? Gdzie ta lista widnieje?

Komentarze są wyłączone.