OGŁOSZENIA. NICEA.11.2012

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

*  REKOLEKCJE to czas na modlitwę, rachunek sumienia i otwarcie się na wielkie łaski od Boga. Rekolekcje w tym tygodniu. Przyjdźmy w piątek i sobotę na 19.30 do kaplicy na Pl. Garibaldi. Zakończenie w niedzielę na wszystkich Mszach. Ważna będzie sobota, bo to dzień Spowiedzi. Poprosiłem księży Rodaków. Będzie nas czterech księży spowiedników.

Temat rekolekcji; „Człowiek, małżeństwo, rodzina”. Ks. Rekolekcjonista używał będzie obrazów (planszy),  aby temat był bardziej przyswajalny.

Przy wyjściu z kościoła otrzymacie ulotki z programem rekolekcji, to Wam pomoże zagospodarować czasem i uchroni przed zapomnieniem.

*  Kurs przedmałżeński – pogłębienie wiary. Przypomnienie w dziedzinie Sakramentów Świętych, szczególnie Sakramentu Pojednania. Zapraszam we wtorek godz. 20.00. Salka przy Parafii Św. Heleny. 142, av. de la Californie.

*  W przyszłą niedzielę mamy dwa Chrzty. Jeden o godzinie 10.00, drugi o 19.30

*  Dla naszych „Aniołków” mamy dziś Promyczek – zachęcam. W tym numerze; naklejanka Drogi Krzyżowej, wiktoria wiedeńska, losy porwanego chłopca (Patryka), waga króla Salomona i inne.

*  Mamy cukrowe baranki wielkanocne.. Ciekawa jest ich historia, bo do Paryża przyjechały z Polski samochodem. Następnie na Korsykę przyleciały samolotem, z kolei do Nicei przypłynęły promem. Nie wszystkie się uchowały dobrze, niektóre poniosły śmierć w podróży i zostały z nich kostki cukru do kawy. Cena baranka; 3 €. – można dać więcej – dziękuję.

*  Zbieramy podpisy, aby w Paryżu przed polskim kościołem przy Concorde mógł stanąć pomnik Papieża Jana-Pawła. Są tacy ludzie w zarządzie miasta, którym przeszkadzają Boże przykazania, Kościół, papież.  My jako Katolicy, swoich przekonań ani się nie bójmy, ani nie wstydźmy. Gdyby ktoś miał życzenie podpisać listę; będzie wystawiona.

*  Patryk i Małgorzata mieszkają w Irlandii. Będą zawierać ślub w Eze. Będzie to 27 kwietnia. Pytają, czy nie byłby ktoś chętny aby im przygotował i udekorował kościół. Trzeba zamówić kwiaty, ustroić ławki i klęczniki. Odpowiedziałem, że to jest możliwe, lecz trzeba dokonać ustaleń finansowych. Gdyby ktoś z Was się podjął się tego, podam możliwość kontaktu.

*  Dziękujemy za olej zakupiony do naszych świec ołtarzowych.

Jedna odpowiedź na “OGŁOSZENIA. NICEA.11.2012

1. Witam,
    Chcialam zapytac czy w najblizsza niedziele, tj. 18.03 na mszy o 19.30 bedzie mozliwosc przystapienia do spowiedzi swietej?
    Pozdrawiam,
    Katarzyna