OGLOSZENIA.NICEA. 1.01.2012

Nowy Rok (Niedziela)

* Szafarz Eucharystii to taka osoba, która zanosi Komunię Św. do chorych. Jest to osoba świecka, najczęściej zamężna. Może to być pan albo pani, która żyje według przykazań Bożych. Funkcja szafarza jest nie jest nowością w Kościele Katolickim i jest znana również w Polsce. Do zanoszenia Komunii Św. potrzebna jest tylko autoryzacja proboszcza.

Skąd ten wstęp. Otóż po naszej wizycie u Księdza Jean-Marie, zwrócił on się do mnie z prośbą, że chce być w łączności duchowej z naszą Wspólnotą. Trudno mu przyjeżdżać na wózku na Mszę Św. lecz prosi aby mu zanosić Komunię Św. Dziś, pierwszy raz pójdę po Mszy i proszę aby poszły ze mną dwie osoby. Już następny raz dwie osoby pójdą same (bez księdza). One pierwsze przyjmą Komunię Św. Jedna będzie niosła kustodię z Komunią Św. a druga weźmie dzwoneczek i świeczkę, którą zapali w mieszkaniu księdza. Dzwoneczek ma praktyczną, bo oznajmi księdzu, że szafarze już są pod drzwiami.

* Mamy spotkanie z odpowiedzialnym za ogrzewanie kościoła. Będzie to środę o 10.00. Chcemy rozważyć kwestię  naprawy ogrzewania. Poprosiłem pana Andrzeja i pana Bogdana. Gdyby ktoś chciał dołączyć i posłużyć radą i doświadczeniem technicznym – zapraszamy.

* Przypomnę, że mamy zaproszenie przez Arcybiskupa Monaco na spotkanie emigrantów. Będzie to w niedzielę 15 stycznia w kościele Św. Dewoty. Msza jest o 10.30. Do Cole de Villefranche przyjedzie Ks. Andrzej z Laghet. Ja zaś chętnie Was zaprowadzę i zabiorę kilka osób. Parking przed kościołem zapewniony. Zachęcam, abyśmy tym razem pojechali na Mszę do Monaco. Niewiele mamy wspólnych wyjazdów. Jest okazja zobaczyć coś innego – skorzystajmy.

* Rada Parafialna. Trzeba Wam przyznać, że każda akcja w naszej Parafii się udaje /Andrzejki, piknik, sprzątanie kościoła …/ To dzięki temu, że są parafianie, którzy nie boją się pracy i zawsze są gotowi. Należy nam stworzyć taką grupę formalną, która byłaby nie tylko na okazję, ale czułaby się odpowiedzialna za Parafię. To Rada Parafialna. Do obowiązków Rady należałoby, aby się zebrać kilka razy w ciągu roku, ustalić program działania, podpowiedzieć proboszczowi. Ja zaś z całą przyjemnością oddałbym sprawy finansowe Parafii, które są dla mnie zmorą, bo zabierają dużo czasu.

* Witamy Parafian, którzy już powrócili z Polski i życzymy dobrego wejścia w rytm życia we Francji. Pamiętajcie o bliskich w Ojczyźnie, ale niezapominajce, że dla nich wybraliście emigrację;

* Spotykamy się po raz pierwszy w tym roku. Życzę Wam wszystkim i modlę się o to, aby nowy rok 2012 był dla każdego z Was dobrym rokiem i obfitującym w łaski Boże. Niech się spełnią dzisiejsze słowa z pierwszego czytania:                                                                                 „Niech Bóg cię błogosławi i strzeże!

Niech Pan rozpromieni swoje oblicze przed tobą, niech cię obdarzy swoją łaską .

Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.

2 odpowiedzi na “OGLOSZENIA.NICEA. 1.01.2012

1. Uprzejmie i ponownie informuje .Ksproboszcz mojej parafii SwMArch w Poznaniu poproszony o rozszerzona informacje o autoryzacji szafarza zwrocil uwage ,ze wczesniej istnieje potrzeba odbycia
    kursu , a i bariera jest sprawa wieku kandydata.
    Poznan;25styczen21012.

Komentarze są wyłączone.