OGłOSZENIA.NICEA. 01.07.2012

Trzynasta Niedziela Zwykła

Księża zastępcy. W pierwszej turze będzie ich trzech. Przyjeżdżają do Was. Nie mają kucharki. Okażcie im życzliwość. Byłoby pięknie gdyby, jako wyraz wdzięczności otrzymali zaproszenie na obiad do jednej czy drugiej polskiej rodzinki. Inaczej – można do kościoła też przywieźć „danie na wynos”, niech sobie w domu podgrzeją. Nieładny byłby to obraz parafian, którzy by rozjeżdżali się po Mszy na niedzielny obiad, nie troszcząc się jak wygląda sprawa posiłku ich duszpasterza. Byłoby pięknie, gdyby nie był to przypadek Polskiej Parafii w Nicei. Opowiadał mi kolega z jednej parafii polskiej we Francji. U nas jest pani, która koordynuje tą sprawę. Do swoich koleżanek mówi; ty przywieziesz na tą niedzielę zupę dla księdza, do drugiej- ty przywieziesz za dwa tygodnie kotleta. Pozostaje mi pogratulować temu księdzu.

*  Pani Danusia zajmie się programem pieśni na Mszę. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni, bo zupełnie inaczej przedstawia się nasz śpiew, gdy mamy tekst na ekranie.

* Dziękujemy Marzence i Krzychowi za to, że każde z nich przez dwie niedziele zajmie się kaplicą na Garibaldi. Zwracam się również do wszystkich o poczucie odpowiedzialności za przygotowanie kaplicy do Mszy. Na Garibaldi pozostanie rzutnik zastępczy, też trzeba go przygotować. Ponadto zostanie jeszcze przygotować kielich, ampułki z winem, świece. …Niech to będzie wspólne zatroskanie i wspólne przygotowanie

*  Bardzo proszę, aby przez najbliższy miesiąc, nie przynosić suchego chleba. Bardzo pochwalam Wasze przywiązanie do pięknej polskiej tradycji, która nakazuje szanować dar Boży. Jedna nasza Parafianka mówiła, że gdy widzi chleb na ziemi, to go zabiera i przywozi do kościoła. Ja zaś ten suchy chleb oddaję rodzinie francuskiej, która chowa króliki i kurki. Tym razem króliki, muszą zaczekać, aż wrócę z urlopu.

* Wyjeżdżam na wakacje na jeden miesiąc. Będę je spędzał w domu rodzinnym. Wszystkim również życzę dobrych wakacji i dobrego wypoczynku. Zaś tym, którzy nie pojadą, życzę cierpliwego znoszenia ciężaru pracy, oraz nicejskich upałów.

* Parafialna strona internetowa też ma jeden miesiąc wakacji, chyba że ktoś by się podjął redagować aktualności parafialnych, to otrzyma kod wejścia.

Nasze sprawy rodzinne
Szuka się pani do sprzątania w hotelu na wakacje, która mówi po angielsku.

Jedna odpowiedź na “OGłOSZENIA.NICEA. 01.07.2012

1. W nawiazaniu do zamieszczonego ogloszenia w sprawie pracy w hotelu uprzejmie prosze o bezposredni kontakt na moj e-mail.
    Elżbieta

Komentarze są wyłączone.