Zapraszamy do współtworzenia Księgi Gości Polskiej Parafii na Lazurowym Wybrzeżu

W celu dodania wpisu prosimy o skorzystanie z poniższego formularza.
Prosimy o zachowanie podstawowych zasad netykiety.

608 odpowiedzi na “Księga Gości

1. Gorące pozdrowienia dla ks. Proboszcza oraz wszystkich, którzy mieli tyle cierpliwości, by słuchać świadectwa o św. Jozefie. Mamy nadzieje, że św. Józef będzie „łączył ” nas coraz częściej.
    zjednoczeni w modlitwie
    Marta, Jakub, Szymon oraz Paweł

2. Wiem, że ta strona powstała w zupełnie innym celu … . Przepraszam, że to piszę, ale chwytam się już każdej, nawet najbardziej nieprawdopodobnej deski ratunku. Jestem w tragicznej sytuacji finansowej, długi mnie zżerają i dosłownie nie mam już za co utrzymać rodziny. Najbardziej przeraża mnie myśl o przyszłości dzieci ( 8, 11 i 13 lat ). Nie będę tutaj opisywał jak do tego doszło, bo jest to długa i skomplikowana historia. Szukam kogoś, kto byłby mi w stanie pomóc. Nie chodzi mi o darowiznę, ale o pożyczkę – niestety na dłuższy okres czasu. Gdyby ktoś zechciał się ze mną skontaktować, opiszę dokładnie wszystko, przedstawię dokumenty … nawet zastawię niewykończony jeszcze dom – jedyne, co posiadam. Nie jestem oszustem ani naciągaczem. Niestety bez pomocy nie wstanę już na nogi. Jest to dla mnie przerażająca rzeczywistość. Błagam – jeżeli ktoś ma możliwość mi pomóc, niech się do mnie odezwie. Jest to bodaj już ostatnia nadzieja. Jeszcze raz przepraszam za ten wpis … .
    Mój adres e-mail: [email protected]

3. Z radością przekazuję moje pozdrowienia dla twórców naszej „Stronki Parafialnej”
    Ogromną pracę wykonali dla nas Rafał z Szymonem. Wymienić należy jeszcze Martę i Dominikę, siostrę Rafała oraz całą grupę innych osób; konsultantów i doradców.
    Pracowali nad tym przez kilka miesięcy
    Zaowocowało to wspaniałym efektem. Mamy piękną stronę Parafii Polskiej w Nicei.
    Trzeba też było dużo dyplomacji i starań ze strony Rafała i Szymona, aby pozostał ten sam adres – udało się. Gratulujemy.
    Zdajemy sobie sprawę jak wielką pomocą dla Rodaków z granicą są kontakty oraz informacje. Do tego służyła nam Strona Parafialna, teraz służyć będzie jeszcze lepiej.
    Twórcom naszej strony internetowej wyrażam wdzięczność w imieniu całej Rodziny Parafialnej w Nicei oraz wszystkich zainteresowanych.
    W intencji Rafała i Szymona i ich bliskich obiecuję modlitwę szczególną.
    Ks. proboszcz

4. WUJKU, Cała nasza Rodzinka z Kierlikówki pozdrawia Cię gorąco!!!Gratulujemy pięknej strony internetowej ,napewno pomocna i przydatna w Twojej posłudze…Całujemy,pa

5. Witam bardzo serdecznie . Wybieramy sie z zona na 2 tygodnie do Nicei. Bedzie to nasza baza Z niej chcielibysmy zwiedzac Riviere.Bylibysmy wdzieczni za rady Pozdrawiamy

6. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chcialam przedewszystkim zlożyć życzenia z okazji Nowego Roku. Mieszkam od niedawna koło Nicea poszukuje pracy. moj e-mail [email protected]
    pozdrawiam serdecznie

7. Witam Wszystkich bardzo serdecznie,
    piszę do Was jeszcze z Polski,jeszcze,ponieważ zamierzam w okolicach marca przyjechać do pracy na Lazurowe Wybrzeże.
    Pozwoliłam sobie na ten wpis, gdyż poszukuje do najmu pokoju lub studia w rejonie Nicei, Menton, Monaco, Cannes i pomyślałam, że może na łamach strony parafialnej zapytam czy ktoś z Państwa nie dysponuje wolnym miejscem noclegowym do najmu.
    Wdzięczna będę bardzo za jakiekolwiek informacje lub wskazówki.
    Kontakt ze mną możliwy jest mailowo na adres [email protected].
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie Dorota

8. Z okazji Nowego Roku zycze duzo zdrowia i radosci w Nowym Roku dla calej polonii. Mieszkam w Polsce ale jestem zauroczona Nicea,ktora przynajmniej moglam zobaczyc przez jeden dzien. Jezeli ktos ma ochote sobie porozmawiac po polsku to podaje e-mail /jestem w wieku emerytalnym/

9. Serdeczne pozdrowienia od całej rodziny Wręczyckich oraz Bożego Błogosławieństwa w POSŁUDZE KAPŁAŃSKIEJ NA ZIEMIACH MISYJNYCH przesyłają Stanisław, Rozalia i Szymon.

10. Pozdrowienia i podziękowania dla Księdza Proboszcza Bronisława , którego miałam okazje poznać 17-09-2010 na promenadzie Anglików w Nicei ,dzięki za umocnienie wiary w drugiego człowieka, w jego dobroć i bezinteresowność mimo wszystkiego zła które nas otacza i spotyka .Są jeszcze dobrzy ludzie na tym podłym świecie!!!!!!

11. Pozdrowienia z południowej Polski dla Ks.Bronisława
    od znajomych poznanych na Promenadzie w Nicei dnia 2010-09-17

12. Dnia 12 kwietnia w godzinach porannych Mer Miasta Nicea Christian Estrosi zlozyl na rece Konsula Honorowego Pana Michala Forkasiewicza i przedstawicieli Amicale des Polonais wyrazy glebokiego wspolczucia i solidarnosci z Narodem Polskim w zwiazku z tragiczna smiercia Prezydenta RP Lecha Kaczynskiego i Dygnitarzy Polski.
    Christian Estrosi wystapil z inicjatywa wystawienia portretu naszego Prezydenta w Katedrze w Nicei, przy ktorym czuwac bedzie warta honorowa i przed ktorym Polacy i solidaryzujacy sie z Narodem Polskim mieszkancy Lazurowego Wybrzeza beda mogli zlozyc hold.
    Wstepnie zostala ustalona data uroczystej Mszy swietej w Katedrze, ktora bedzie celebrowal Ksiedz Biskup w Nicei Louis Sankalé.
    O dalszych szczegolach bedziemy informowac na biezaco

13. Serdecznie pozdrawiamy Ks. Proboszcza,
    Ks. Rekolekcjonistę i Parafian w Nicei.
    Życzymy owocnego czasu świętych rekolekcji,
    Wielkiego Tygodnia i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
    Parafianie od św.Marka w
    Mielcu-Rzochowie,