XXXIV Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy. W środę wspomnienie św. Klemensa I, Papieża i Męczennika.

2.Uroczystość dzisiejsza, już ostatniej niedzieli w cyklu roku liturgicznego, stawia nam przed oczy prawdę, ża na końcu wszelkich czasów staje Chrystus – Król. Niech Jego panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich wymiarach.

3.W listopadowe dni częściej pamiętajmy o zmarłych. Nasza modlitwa, ofiara i cierpienie, a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów, które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech będą rzeczywistym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni i serca. Niech będą też wyrazem naszej wiary i wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dobro, jakie od nich kiedyś otrzymaliśmy.

4.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, do naszego spotkania za Zbawicielem w wieczności. Wkroczmy w kolejny rok życia w liturgii ubogaceni przez doświadczenia roku, który mija.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France.