XXX Niedziela zwykła 24.10.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Przed nami ostatnie już dni miesiąca różańcowego. Opatrzność daje nam różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nam nie wolno brać do ręki miecza, bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Zwycięstwo nie przychodzi przez przemoc i siłę. Opatrzność każe nam wziąć do ręki niepokorne kamyki Dawida, którymi rzucać będzie sama w Goliatów współczesności. Nam Opatrzność każe brać do ręki kamyki św. Dominika, kamyki różańca z nieba przyniesione.

3. Przeżywamy tydzień misyjny. Naszą myśl i modlitwę kierujemy w stronę ludzi, którzy gdzieś daleko od nas, głoszą Chrystusa. Sa wśród nich Polacy. Nie tylko księża i siostry zakonne, ale i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia.

4. W ciągu najbliższego tygodnia udajemy się na cmentarze porządkować groby. Hiszpańskie przysłowie głosi: „Umarli otwierają oczy żywym”. Nechaj nasze wędrówki po cmentarzach nie będą bezmyślne, niechaj przy tej okazji szeroko otwierają się nasze oczy na świat, który jest poza grobem.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 24 pazdziernika 2021 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote