XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020 r. Ogłoszenia duszpasterskie

1.Liturgia tygodnia

• We środę wspomnienie św. KalikstaI, Papieża i Męczennika.
  • We czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

2.W pazdzierniku trwamy na modlitwie różańcowej. Biografowie notują, że bohater dwojga narodów: polskiego i amerykańskiego K. Pułaski przed batalią pod Savannah odmawiał różaniec. Różaniec odmawiali nasi królowie. W skarbcu na Jasnej Górze oglądamy do dziś złożone tam różańce królewskie. Nad grobem wielkiego hetmana Stanisława Żółkiewskiego wisi różaniec. Nie rozstawał się z nim od lat dziecięcych aż do bohaterskiej śmierci. Święty Jan XXIII wyznał w swoim Dzienniku, że w jego życiu nie było ani jednego dnia bez różańca.

3.16.10. w święto św. Jadwigi Śląskiej, przypada kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy szczególnie w tym dniu za dar Ojca Świętego Jana Pawła II dla naszej Ojczyzny i dla całego Kościoła.

4.W niedzielę 11.10. będzie obchodzony w Polsce i środowiskach polonijnych XX Dzien Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Coroczne obchody Dnia Papieskiego, które odbywają się w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową koordynuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta została powołana przez Episkopat Polski w 2000 roku. Jest to organizacja, która w duchu wdzięczności upamiętnia pontyfikat i nauczanie św. Jana Pawła II. Najważniejszym dziełem fundacji jest prowadzenie największego niepublicznego programu stypendialnego w Polsce. W ciągu 20 lat funkcjonowania Dzieło Nowego Tysiąclecia pomogło kilkunastu tysiącom młodych osób w realizacji ich edukacyjnych aspiracji towarzysząc im przez cały okres nauki od 7 klasy szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Dzięki fundowanym stypendiom studia ukończyło około 4000 stypendystów. Każdy z nas może wspomóc Dzieło Nowego Tysiąclecia przez osobisty dar na cele fundacji.

5.W niedzielę 18.10 nie będzie Mszy Świętej w naszej wspólnocie. Jako wspólnota jesteśmy zaproszeni na Mszę Świętą z relikfiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza Święta odbędzie się o godzinie 10h30 w kościele St. Pierre d’Arene w Nicei. Adres kościoła 52 rue de la Buffa (za hotelem Negreco).