XXIX Niedziela zwykła 17.10.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Święto św. Łukasza Ewangelisty. We wtorek wspomnienie św. Pawła od Krzyża, kapłana. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. We czwartek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

2. 18 pazdziernika – Święto św. Łukasza Ewangelisty – święto Służby Zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie. Swoją życzliwością wspierajmy tych, którzy często nie do końca są rozumiani i doceniani w naszym społeczeństwie. Od pracowników Służby Zdrowia oczekujemy, zresztą słusznie postawy służebnej. A co my tym, tak przecież ciężko pracującym naszym braciom i siostrom, dajemy ze swej strony?

3.W pazdziernikowe wieczory pamiętajmy o modlitwie różańcowej. Módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.

4.W najbliższą niedzielę po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszam wszystkich młodych z naszej polonijnej wspólnoty na Lazurowym Wybrzeżu.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 17.10.2021 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France