XX Niedziela zwykła 14.08.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. We wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego. W środę wspomnienie św. Jacka, Kapłana. W piątek wspomnienie św. Jana Eudesa, Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.

2.14 sierpnia czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego. Św, Maksymilian przypomina nam prawdę, że każdy człowiek jest naszym bratem.

3. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość NMP. Wniebowzięcie NMP – z Katechizmu Kościoła Katolickiego – „Na koniec Niepokalana Dziewica, zachowana wolną od wszelkiej skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna swego, Pana panujących oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci. Wniebowzięcie Maryi jest szczególnym uczestnictwem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan”.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 14 sierpnia i w poniedziałek 15 sierpnia 2022 r.

• 15h30 Cannes w Kościele Sacre-Coeur du Prado
  • 18h00 Col de Villefranche w Kościele Notre Dame de France
  • 15 sierpnia – poniedziałek – 9h00 Col de Villefranche w Kosciele Notre Dame de France