VII Niedziela Wielkanocna 21.05.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych. We czwartek wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora kościoła. W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W sobotę wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.

2.W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystus kieruje naszą myśl ku ostatecznemu powołaniu każdego z nas do nieba. Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha Świętego są czasem naszego przygotowania się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Niech więc tydzień, który mamy przed sobą, będzie czasem świętego, modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego Pocieszyciela.

3.W niedzielę 21 maja 2023 r. w naszej polonijnej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. Sześcioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. przyjmując Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Saramencie do swoich serc. Msza św. o godzinie 11h00

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 21 maja 2023 r.

• 11h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France. Uroczystość I Komunii św.
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote