VI Niedziela zwykła 11.02.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, opata. W środę Święto Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. We czwartek wspomnienie bł. Michała Sopoćki, kapłana. W sobotę wspomnienie siedmiu założycieli Zakonu Serwitów NMP.

2.W dzisiejszą niedzielę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Niepokalana Dziewica objawiła się Bernadecie Soubirous w roku 1858 w Lourdes we Francji, przy grocie masabielskiej. Treścią orędzia Maryi jest wezwanie grzeszników do nawrócenia, a całego Kościoła do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem promieniującym na cały świat duchem miłości, zwłaszcza względem chorych i ubogich.

3.W środę 14 lutego z całym Kościołem rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla chrześcijanina czasem szczególnego wmyślenia w misterium Krzyza. Niechaj w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.

4Najbliższa środa, to środa popielcowa. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Spożywamy dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Nie spożywamy potraw mięsnych.