V Niedziela Wielkanocna 2.05.2021 r. Uroczystość NMP Królowej Polski. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika. We czwartek Święto św. Filipa i Jakuba. W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Od 2002 roku dzień 2 maja obchodzony jest w Polsce jako dzień Poloni i Polaków za granicą. To wyraz uznania dla Polonii i Polaków żyjących poza Ojczyzną za wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości, za wierność i przywiązanie do polskości oraz za pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach. Przez wstawiennictwo Prymasa Tysiąclecia polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich naszych rodaków w kraju i za granicą.

3. 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy w czas przeszły – do historii naszego narodu. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Okazujemy naszą wdzięczność i miłość wobec Maryi, którą czcimy jako Królową Polski, Matkę naszego narodu. Oto Ona w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy” i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją i prowadzi do swego Syna.

4..Rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony czci Matki Najświętszej. Podtrzymujmy w naszych domach i rodzinach piękne majowe tradycje. Litanią Loretańską i pieśniami Maryjnymi oddajmy hołd naszej Matce i Królowej.

5.Msze św. na Lazurowym wybrzeżu w V Niedzielę Wielkanocną.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado