Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 7.01.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Seweryna, pustelnika. W środę wspomnienie św. Grzegorza z Nyssy, biskupa. W sobote wspomnienie św. Hilarego z Poitiers, biskupa.

2.W Uroczystość Objawienia Pańskiego – u nas nazywaną Uroczystością Trzech Króli, w kościołach święcona jest kreda. Tą właśnie kredą – zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach i mieszkaniach posiada rangę naszego świadectwa wiary wobec innych. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków.

3.Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zgodnie ze starą polską tradycją, kapłani udają się do rodzin w ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Ci, którzy chcą zaprosić, księdza mogą to uczynić po Mszy Świętej.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 7.01.2024 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado