Uroczystość Objawienia Pańskiego 8.01.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazwaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. A w serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż osobistym przykładem autentycznej wiary mamy pociągać innych ku Bogu.

2.Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę. Ta właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imon Trzech Mędrców< Kacpra, Melchiora i Baltazara>. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C+M+B +2023) oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju.

3.Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zgodnie ze starą polska tradycją, kapłani udają się do rodzin w ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Ci, którzy chcą zaprosic ksiedza mogą to uczynić po Mszy św. lub telefonicznie.

4.W poniedziałek będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego. W liturgii kończymy okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy okres zwykły. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego głoszenia mesjańskiej misji Jezusa Chrystusa.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Uroczystość Objawienia Pańskiego 8.01.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre Coeur du Prado