OGSZENIA.NICEA.25.09.2011

26 Niedziela Zwykła

Październik to miesiąc różańcowy. Matka Boża dużo razy nawoływała do odmawiania Różańca. Zapraszam Was do Kaplicy na Garibaldi. Codziennie w październiku o 19.30 zbierzemy się na tę modlitwę. Nie żałujcie wysiłku. Przez Różaniec możemy rozwiązać wiele naszych problemów. Swoim bliskim możecie więcej pomóc niż ciężko zarobionym groszem.

W niedzielę odmówimy również jeden dziesiątek Różańca przed Mszą Św.

Grupa Różańcowa ma nowe koperty na październik. Przed wyborami modlimy się za Ojczyznę, „żeby Polska była Polską”. Przy składaniu kopert oraz w pracy na komputerze pomagał wydajnie Tomek Krzowski – dziękujemy.

Jak nam przypomniał ks. Rektor, poczuwajmy się do obowiązku głosowania. Jeżeli my nie oddamy głosu, wykorzystają to inni. Zagłosują tak, żeby im było dobrze a nie nam. W tym roku po raz pierwszy możemy głosować korespondencyjnie. Pomaga w tym Internet, trzeba to wykorzystać. Do jutra możemy poprosić o formularze. Zaniedbanie tej sprawy odwróci się przeciwko nam.

Zapraszam dzieci na katechizm w trzecią niedzielę miesiąca, w salce na plebani po Mszy o 10.00. Zwracam się tu do rodziców o to aby zostali przez pół godziny. Zapraszam rodziców również do sali, aby byli z nami. W prowadzeniu

katechezy chętnie pomagał będzie Bartosz, który ma dużo doświadczenia w tej sprawie.

Mamy dla dzieci miesięcznik po polsku – Promyczek Dobra (tylko – 1€.)

Tym razem są dwa numery. W jednym jest płyta DVD. Cuda Jezusa. Wspaniale wykonane filmy dla dzieci, nad którymi Anglicy pracowali 15 lat. Filmy są doskonale zrobione i dzieci mogą z nich naprawdę wiele skorzystać. Komplet Filmów można zamówić w Polsce.

Za dwa tygodnie, w sobotę sprzątamy kościół na Villefranche. Kto może przyjść na 13.00 – prosimy, inni dołączą później. Po sprzątaniu grilujemy kiełbaskę.

Nasze Sprawy rodzinne.

Nauczycielka gry na skrzypcach może dawać lekcje w domu lub w wynajętej sali.

Dla naszych przyjaciół Francuzów – Kurs języka polskiego.