OGŁOSZENIA.NICEA.9.10. 2011

W miesiącu Maryjnym – w październiku – wychwalamy naszą Matkę Niebieską  modlitwą Różańcową. Recytowanie „zdrowasiek” i medytacja tajemnic przybliżają nas do Maryi oraz do nieba. Przez Różaniec możemy wyprosić bardzo wiele. Zapraszam do kaplicy na Garibaldi na godz. 19.30

Pielgrzymujemy do Matki Bożej w Laghet. Data: 23 październik czyli za dwa tygodnie. Mszę zamówiłem na godz. 10.30 przy ołtarzu polowym.

Naszą składkę z tej Mszy wypada abyśmy oddali honorowo na potrzeby Sanktuarium. W tym sanktuarium mieści się Diecezjalne Seminarium Duchowne, które kształci przyszłych księży, niech nasza ofiara pieniężna służy na ten cel.

Po Mszy piknikujemy na wolnym powietrzu. Przywieziemy z sobą to co nam odpowiada do zjedzenia. Francuskim zwyczajem może być też lampka wina czy szklanka piwa – ale wszystko ma być z umiarem. Będziemy mieli do dyspozycji stoły. Zaprośmy do naszego stołu takich co czują się obco lub tak się zdarzyło, że nie mają z sobą nic do jedzenia. Można też zamówić obiad u Sióstr – poprosimy Martę aby zebrała nasze zamówienia. Numer na kartce informacyjnej

Parafianie Francuzi zapraszają nas, abyśmy byli razem. Dziś robią święto parafialne, po naszej Mszy będą kiełbaski ok. 12.00. Natomiast o 16.00 mają swoją Mszę. Tym, którzy zostają radzę wyjechać samochodami z podwórka kościelnego i zaparkować gdzieś w pobliżu na ulicy. W ten sposób unikniemy zakorkowania przy kościele.

Wczoraj sprzątaliśmy kościół i otoczenie przy kościele. Dziękuję, że znaleźliście na to czas. Byli to; Państwo Marysia i Andrzej Stachna, Pan Gienadin, Pani Eliza z mamą, Pan Zbyszek Rusak z siostrzenicą. Była też pani, która przyjechała z daleka, ale prosiła, aby nie podawać jej imienia. Znamy ją wszyscy bardzo dobrze, ale muszę uszanować jej wolę. Być może, że kogoś nie wymieniłem, gdyż musiałem odjechać na Mszę.

Wszystkim mówię; „Bóg zapłać”

Składam podziękowanie Państwu Basi i Markowi Nowińskim za ofiarę złożoną na potrzeby Parafii.

Nasze sprawy rodzinne

Szukają pracy; Ania i Piotrek (+48 515318799)

Bartosz daje lekcje francuskiego. Styl nowoczesny i bardzo skuteczny)

Komputerowiec chętnie pomoże w kłopotach z komputerem.(Jurek)