Ogłoszenia – Nicea 2015.05.03

Piąta Niedziela Wielkanocna – Święto Królowej Polski
*  Podziękowanie za dzisiejszy przyjazd do nas z okazji Święta Matki Bożej kierujemy do Księdza Wojtka. Bóg zapłać za kazanie i Mszę Świętą.

*  Wyrazy wdzięczności dla tych wszystkich, którzy dołożyli starań aby zorganizować naszą uroczystość od strony duchowej, muzycznej, liturgicznej jak również od strony kulinarnej i organizacyjnej naszego spotkania przy stole.

*  Jako Rodzina Parafialna witamy wszystkich gości. Cieszymy się, że możemy gościć Pana Konsula – Pana Forkasiewicza.

* Zapraszamy do stołów. Każdy będzie zapewne dobrze obsłużony, bo ekipa ma doświadczenie i robi zawsze serdecznie. Planujemy zostać do godziny 16.00. Pod koniec pikniku prosimy o pomoc z znoszeniu krzeseł i stołów.

*  Przyszła niedziela to głosowanie na Prezydenta Polski. Włączmy tę ważną sprawę do naszych modlitw. W zależności od tego jaki będzie prezydent i jaki będzie rząd, tak potoczą się nasze losy i przyszłość wielu Rodaków.

*  Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Jest on poświęcony Matce Bożej. Jedna z form oddania czci Maryi jest Litania Loretańska. Imię naszej Matki jest wymieniane w różnych odmianach Jej przymioty wymawiane na różny sposób. Postarajmy się znaleźć chwilkę czasu codziennie w maju, aby odmówić Litanię Loretańską.

* Na pielgrzymkę do Lourdes wyjeżdża w przyszłym tygodniu kilka rodzin z naszej parafii. Pielgrzymka jest zorganizowana przez Polską Misję w Paryżu. Trwa w dniach 13 – 17 maja. Pielgrzymów, naszych przedstawicieli prosimy aby u Matki Bożej pomodlili się za nas.

* W przyszłą niedzielę Msza w Cannes.

* Godziny letnie Mszy na Garibaldi. W miesiącach od czerwca do września proponuję Mszę na Garibaldi o godz. 19.00 zamiast 18.00. Zostajemy przy sobocie.
* Świętych Patronów w tym tygodniu. Floriana, Stanisława-Biskupa i Męczennika, Jakuba i Filipa – Apostołów,