Ogłoszenia – Nicea 2015.04.12

Niedziela Miłosierdzia Bożego

* Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O tę uroczystość prosił P. Jezus Siostrę Faustynę. Sam wyznaczył datę. Dla czcicieli obiecał szczególnie wiele łask i przywilejów.

* Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.” Naturalnie, z racji duszpasterskich na pewno spowiedź świętą można odprawić przed Świętem Miłosierdzia, skoro wolą Jezusa było, by w tym dniu jak największa liczba wiernych skorzystała z łaski zawartej w obietnicy. Natomiast Komunia św. winna być przyjęta godnie w samo Święto Miłosierdzia Bożego.

* Zamiast kazania – adoracja przed obrazem Miłosierdzia Bożego. Przeprowadzą; Jolka i Teresa. Wykorzystajmy jak najlepiej okazję, aby sercem zbliżyć się do Pana Jezusa.

* Jest to Święto dziękczynienia i uwielbienia. Dla uczczenia Bożego Miłosierdzia w czasie Mszy wystąpi kwartet smyczkowy. Dwa utwory; (SATZ) Schuberta i (WIOSNA) Vivaldiego pomogą nam wznieść naszą duszę ku Bogu. Za zorganizowanie mini koncertu dziękujemy naszemu Mikołajowi. Swoją wdzięczność możemy wyrazić przez tacę przy drzwiach wyjściowych. Dodam, że dla nas artystki przyjechały na tę okazję z Cannes. Natomiast po Mszy mają następny występ. Gdyby ktoś miał czas i ochotę, żeby wspólnie z nimi coś przekąsić w pośpiechu – to zapraszamy na plebanię.

* Niech upominkiem w dzisiejsze Święto będzie mała książeczka oraz obrazek, które możecie otrzymać przy wyjściu. Doskonała okazja aby zgłębić tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Życzę miłej lektury o posłannictwie Siostry Faustyny.

* W przyszłą niedzielę (19. 04) gościmy księdza Misjonarza. Ksiądz Mateusz DZIEDZIC był uprowadzony i wieziony w głębokim afrykańskim buszu. Pamiętacie, że modliliśmy się o jego uwolnienie. Pan Bóg wysłuchał naszych modlitw. Misjonarz jest cały i zdrowy, sam nam opowie o swojej przygodzie podrównikowej. Jest możliwe, aby został z nami po Mszy i opowiedział coś więcej. Mogłoby to być np. przy stole i małym pikniku.

* Pielgrzymka Polska do Lourdes; 13 – 17 maja. (Święto Wniebowstąpienia i kilkudniowe wolne od pracy) Temat; RODZINA. W programie; Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – zachęcam. Jest już kilka rodzin z naszej Parafii, które planują wyjazd do Matki Bożej. Jest to doskonała okazja aby uprosić potrzebne łaski u Cudownej Pani z Masabiel. Zakwaterowanie jest u polskich Sióstr – niedrogo, atmosfera bardzo rodzinna.
Z Polski będzie trzy razy dalej. Wybierzcie się teraz z Nicei.

* Gratuluję Wam dobrego przeżycia Wielkiego Postu, realizacji postanowień. Wiele razy słyszałem, że odmawiano sobie papierosów, piwa a nawet posiłków w piątki. Doceniam trud dojazdu na Drogę Krzyżowa. Wiem, że Pan Bóg to wynagrodzi.