Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.15

Ogłoszenia  – Nicea – 2015.03.15
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

* Na  do spotkanie z P. Jezusem Zmartwychwstałym oczyścimy nasze serca. Uczynimy to przez Sakrament Pojednania. Spowiedź Wielkanocna w naszej parafii w najbliższą sobotę.

* Rekolekcje – piątek, sobota i niedziela. (20, 21, 22 marzec) 19.30 – Garibaldi. Temat: Miłosierdzie Boże wobec nas. Konferencje oparte na „Dzienniczku” Św. Siostry Faustyny i materiałach Ks. Sopoćki, który był jej spowiednikiem.

* Przy okazji Świąt Wielkanocnych pamiętamy o naszych bliskich w modlitwach i życzeniach. Są nowoczesne formy przesyłania życzeń świątecznych, to kartka elektroniczna, SMS, MM, E-mail i inne. Niezastąpiona jest jednak piękna Kartka wysłana  drogą pocztową. Dla zwolenników tej ładnej tradycji mamy kartki  wielkanocne z kopertami a nawet znaczki pocztowe.
*Mamy baranki wielkanocne z cukru. Cena; 3.5€. Przyjechały z Polski przez Misję Katolicką w Paryżu. Cena baranka to wsparcie dla rodzin wielodzietnych w Ojczyźnie. Funduszem z baranków rozporządza Ks. Rektor.

* „Bóg zapłać” za składkę na Tydzień Miłosierdzia. Była wyjątkowo piękna. Jeszcze zbierzemy o Monaco i wysyłamy do Paryża.

* Dziś przy wyjściu ze Mszy zbieramy na sprzątanie kościoła.

* Dziś nie ma Mszy w Monaco. (Kościół i salki są zajęte na spotkanie ekumeniczne)

* Ostatnio byłem bardzo zajęty, bo trzeba było przygotować nasze mini-rekolekcje parafialne po tym jak ksiądz rekolekcjonista nie mógł przyjechać. Przepraszam, ale    nie odbierałem telefonów „byle jakich”. Co to są telefony byle jakie? Najpierw takie, których numer jest ukryty. Następnie takie, przez które się sprawdza czy proboszcz jest w domu. Jeżeli ktoś na sekretarkę się nie nagra, choćby został ślad numeru, uważam że nic ważnego nie miał i ja nie mam obowiązku go szukać. To tak jak gdyby ktoś zapukał do kogoś  i zaraz uciekł spod drzwi. Bardzo mi się podoba styl naszego pana Nowińskiego. On na pocztę nagrywa się tak; „Tu Marek. Mam taką i taką sprawę. Gdy ksiądz będzie mógł, to proszę do mnie zadzwonić”.

* Dobrze jest, zanim zadzwonimy do kogoś, ofiarować za niego króciutką modlitewkę, chociażby „Chwała Ojcu…” Szczególnie skuteczne, gdy mamy do załatwienia bardziej skomplikowaną sprawę.

* Podziękowanie dla Państwa Julii i Pawła, którzy zaprenumerowali do naszej parafii kilka egzemplarzy czasopisma „Miłujcie się”. Jest to czas  dwumiesięcznik skierowany   do młodych i nie tylko. Szata graficzna bardzo dobra oraz wspaniałe artykuły. np. W szkole  Świętej Rodziny, Gdy Pan mówi do Seca, Sekret szczęśliwego małżeństwa, Wydobył mnie Pan z błota grzechu  i inne. Wydawca podpowiada; przeczytałeś, rozważyłeś, pomódl się, podaj dalej. Chciałbym, aby to czasopismo przechodziło w naszej parafii z rąk do rąk.

* Nowa forma ewangelizacji to małe książeczki. Każda porusza jeden aktualny temat. Np., Małżeństwo, Przebaczenie, Czy to jest grzech,
Kieszonkowy wymiar pozwala korzystać np. jadąc do pracy, czekając na autobus, siedząc na plaży, itp. Pozwoliłem sobie zakupić kilka setek tych książeczek. Wymieniajcie między sobą. Gdy ktoś położy jakieś euro na składkę – Bóg zapłać

* Pielgrzymka do Lourdes; 13 – 17 maja. Temat; RODZINA   W programie; Odnowienie przyrzeczeń  małżeńskich – zachęcam.