Ogłoszenia – Nicea – 2014.12.07

2 Niedziela Adwentu

* Rekolekcje – to wielkie wydarzenie w naszej Parafii. Jest to nasze przygotowanie na spotkanie szczególne z P. Jezusem w formie Świąt Bożego Narodzenia.
Piątek (12 XII) – rozpoczęcie, Sobota – spowiedź Parafialna. Adoracja i Komunia Św. Tym razem nie ma Mszy w sobotę na Garibaldi. Msza będzie w niedzielę (14 XII) o 19.30
* Rekolekcje to równocześnie spowiedź. Dla niektórych nie jest to sprawa łatwa – to jak pójście do dentysty. Trzeba się przełamać, nie wolno zaniedbać. Chcę dotknąć tej czułej struny. a) Nie odkładać spowiedzi do Polski. b) Mamy braci i siostry, którzy nie mogą pójść do spowiedzi – życie im się poplątało niekiedy niezależnie od nich. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą. c) Gorąco dziękujmy Bogu za Sakrament Pojednania, w którym znajdujemy ukojenie i wsparcie do życia.
* W niedzielę 21 grudnia nie ma Mszy na Garibaldi, jest ona przeniesiona na sobotę na godz. 18.
*W poniedziałek (8 XII) Święto Niepokalanego Poczęcia. Msza na Garibaldi. Godz.- 18.00.
* Sprzątanie przed Świętami. Dwie są sprawy oczywiste; 1) należy posprzątać. Jest sprzątanie w domu, w biurze, w sklepie. Dlaczego kościół nie miałby być posprzątany? Zwyczajnie zawsze ci sami. A inni ? – mają daleko, przecież nie przyjdą, bo muszą pracować – nie przyjdą. Drogi Bracie musisz iść do pracy – to normalne. Trzeba zarobić na życie. Z tego co zarobisz oddaj troszeczkę na sprzątanie. Znajdziemy takie osoby, które posprzątają za Ciebie. Daj pół z tego co zarobisz za godzinę. Po Mszy w przyszłą niedzielę stoję z koszyczkiem przy wyjściu, aby Ci dać szansę, żebyś nie miał wyrzutów sumienia, że jesteś złym Parafianinem.
* Ogłaszam konkurs na sprzątnie. Parafia płaci normalną stawkę za godzinę.
* Niedziela – Nauka rekolekcyjna i Msze; Col de Villefranche, Cannes i Garibaldi.
* We piątek (12 XII) Pan Konsul Siwicki będzie przyjmował w Espace d`Asoociation
Chętnie przyjmie tych wszystkich, którzy chcieliby się udzielać społecznie w naszej Rodzinie Emigracyjnej.
* Położna dyplomowana pani Karolina Kiprowska chętnie pomoże wszystkim przyszłym mamom i rodzinom, które oczekują przyjścia na świat nowego członka rodziny. Szczegóły na naszej stronie parafialnej w Księdze Gości.
* Upominają się Parafianie w Cannes aby na nowo stworzyć Rade Parafialną. Ich intencja jest bardzo ładna; pomoc księdzu w prowadzeniu Wspólnoty Parafialnej. Dziękuję pięknie za inicjatywę i już z góry jestem wdzięczny za okazaną pomoc.
* Dojadą do nas świece adwentowe. Jest to forma pomocy dla biednych dzieci w Polsce i na Wschodzie. Już dziś zachęcam, aby okazać serce i dobra wolę.
* Sejm ustanowił rok 2015 Rokiem Św. Jana Pawła II.
* Sabinka i grupa młodych zorganizowała akcję Mikołaja dla dzieci. Kosztowało to bardzo dużo pracy. Jesteśmy wdzięczni. Mówię – „Bóg zapłać”