Ogłoszenia – Nicea – 2014.11.23

Niedziela Chrystusa Króla

* Przyszła niedziela to już Adwent, czas przygotowania na Boże Narodzenie.
* W piątek Msza za naszych zmarłych, szczególnie tych, których imiona
poleciliście przez „wypominki”. Oni się modlą za nas, może też potrzebują
naszej pomocy – miejmy to na uwadze. Ofiarujmy też dla nich nasze
zmęczenie, drogę do kaplicy, niekiedy chorobę… Na Mszę za zmarłych
zapraszam was w piątek do kaplicy na Garibaldi na godz. 18.00
* W sobotę – Andrzejki. Zapraszamy do godziwej zabawy. Będzie orkiestra (francusko, bułgarsko, rosyjska). Przynosimy coś do zjedzenia i coś do wypicia – byle nie za dużo. Na parking będzie można wjechać po Mszy francuskiej, która się kończy o 19,30. Zajmujemy salę do 23.30. Wstęp – 10 €. Sprzątamy Salę w poniedziałek – prosimy do pomocy.
* Papież Franciszek we wtorek uda się do Strasburga, gdzie przemówi do euro-deputowanych w Parlamencie Europejskim. Jest to gest wzywający do pokoju i pojednania w Europie. Niech nasza modlitwa towarzyszy wysiłkom Papieża. Pierwszym papieżem, który złożył wizytę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu był św. Jan Paweł II 11 października 1988
* Dziś Msza w Monaco – 15.30
* Msza w na Garibaldi w sobotę 6 grudnia o godz. 18.00. Jest to Msza
niedzielna przeniesiona. Nie będzie Mszy w niedzielę o 19.30.
* Imieniny w tym tygodniu; Katarzyny, Konrada, Zdzisława, Lesława,
Andrzeja. W modlitwie pamiętamy o naszych Solenizantach.
* Mikołaj Święty przychodzi do grzecznych dzieci. Spodziewam się, że przyjdzie do naszych aniołków, które tak pięknie uczestniczą we Mszy i są grzeczne na katechezie u Pani Danusi. Proszę rodziców aby się porozumieli między sobą, w jakiej formie widzą spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem.
* Grupa Różańcowa ma już swoje koperty – proszę je pobrać. W tym miesiącu modlimy się o dobre przygotowanie do Bożego Narodzenia dla nas samych oraz dla innych. Polecajmy Panu naszego rekolekcjonistę oraz księży spowiedników, którzy przyjdą do nas z posługą Sakramentu Pokuty.
Za składanie kopert różańcowych dziękujemy Madzi.
* Mamy kalendarze polskiej Misji Katolickiej na rok 2015. Ładne. Polecam szczególnie jako miły upominek lub jako wizytówka w rodzinie polskiej, gdy tato pracuje we Francji, bo kalendarz jest francusko-polski. Tematyka kalendarza; „Obrońcy wiary”. Cena – 4 €.