Ogłoszenia – Nicea – 2014.10.26

*W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Na Wszystkich Świętych idziemy się modlić do kaplicy na Wzgórzu Zamkowym. Msza o 10.30. Następnie przechodzimy na różaniec za zmarłych pod kaplicę polską. Na Wzgórze Zamkowe można wjechać samochodem od strony portu (po przeciwnej stronie parkingu w porcie)
Współrzędne GPS:43.696942, 7.281175,
…można wejść od Starego Miasta lub podjechać windą.
*W tym dniu nie ma Mszy o 10.00 w Col de Villefranche, natomiast jest Msza na Garibaldi o 19.30.
* Wypominki – to jedna z form pomocy Duszom w Czyśćcu. Są karteczki -wystarczy wpisać imiona naszych zmarłych. Zwyczajnie z „wypominkami” wiąże się ofiara dla księdza. Tu mam do Was prośbę. Wiem, że niekiedy trudno o tych parę euro. Bo rodzina, bo nieprzewidziane wydatki, bo jakoś tak wyszło, że nie ma grosza. Tu mam do Was prośbę – Nasi rodzice, dziadkowie, bliscy potrzebują modlitwy. Może ona będzie dla nich bardzo skuteczna. Niech modlitwa „wypominek” i Msza Św. nie będą uwarunkowane od naszych kilku euro. Nie mówmy; nie napiszę wypominek w tym roku, bo nie mam pieniędzy. Jako ksiądz żyję skromnie. Moje dochody są mniejsze niż niejednego z Was, ale nie narzekam. Jeżeli ktoś przyniesie na ofiarę – mówię „Bóg zapłać”. Byłoby niedobrze myśleć, że ksiądz się pomodli za zmarłych tylko wtedy, gdy dostanie na ofiarę. Nasi zmarli potrzebują modlitwy i niech brak pieniędzy na ofiarę tej modlitwy ich nie pozbawia.
* W niedzielę – adoracja za Duszami w czyśćcu
* Msza w Monaco – 15.30 – dziś. W przyszłą niedzielę w Cannes.
*Katecheza dla dzieci. Dzieci przychodzą na Ofiarowanie z Panią Danusią.
* Na naszej stronie parafialnej znajdziecie galerię fotografii z ostatniej pielgrzymki i pikniku oraz dnia Papieskiego na Cimiez. Dziękujemy tym, którzy nadesłali fotografie oraz Rafałowi za umieszczenie ich na stronie.
* Koperty dla Grupy Różańcowej – modlimy się za naszych Drogich Zmarłych
* Różaniec codziennie na Garibaldi o 19.30. Ten tydzień jest ostatnim w październiku. W piątek Różaniec ostatni raz. Młodzież zaprasza w piątek na 19.30 na Garibaldi. Dołóżmy starań aby się zameldować u Matki Bożej.
* Za miesiąc ANDRZEJKI. Gra zespół jak w ubiegłym roku.