Ogłoszenia – Nicea – 2014.10.19

29 Niedziela Zwykła

* Poświęcenie pomnika naszego Papieża przed katedrą w Paryżu. Sobota-25. Ks. Rektor Polskiej Misji bardzo zaprasza do udziału w uroczystości. Msza w katedrze – 10.30 z Arcybiskupem Paryża, następnie ceremonie na placu katedralnym. Transmisja Mszy w tym dniu o godz. 10.30 przez KTO.
W sekretariacie Polskiej Misji można będzie zamówić płytę DVD (20 Euro)
Pięknie będzie, gdy przedstawiciele naszej Parafii w Nicei będą mogli nas reprezentować.

* We środę(22 list) przypada Świętego Jana Pawła Papieża. Podziękujmy Bogu za naszego Wielkiego Rodaka. W tym dniu nie ma Różańca na Garibaldi. Na Mszę zapraszają nas OO. Franciszkanie na Cimiez. Msza o godz. 18.30, następnie podejdziemy pod pomnik Naszego Papieża, aby złożyć kwiaty. Na placu przed kościołem jest sporo miejsca do parkowania. Proszę, aby ci, którzy nie będą mogli pojechać do Paryża, dołożyli starań i byli przy pomniku Papieża oraz na Mszy na Cimiez.

*Dziś przypada 30 rocznica śmierci Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Módlmy się za tych, którzy nie mają godnych warunków życia, pracy i mieszkania.

*Na Wszystkich Świętych (1 listopada) zapraszam do kaplicy cmentarnej na Wzgórzu Zamkowym. Msza o 10.30. Następnie przechodzimy na różaniec za zmarłych pod kaplicę polską. Na Wzgórze Zamkowe można wjechać samochodem od strony portu.(po przeciwnej stronie parkingu w porcie)
Współrzędne GPS:43.696942, 7.281175,
…można wejść od Starego Miasta lub podjechać windą.

*W tym dniu(1 listopada) nie ma Mszy o 10.00 w Col de Villefranche, natomiast jest Msza na Garibaldi o 19.30.

* Pan Konsul Forkasiewicz przesyła pozdrowienia wszystkim zebranym na pielgrzymce i wyraża ubolewanie, że z przyczyn od niego niezależnych nie może być razem z nami.

* W przyszłą niedzielę – zmiana czasu – śpimy o godzinę dłużej.