Ogłoszenia – Nicea – 2014.09.28

XXVI Niedziela Zwykła

Październik jest miesiącem różańcowym. Przez tę modlitwę oddajemy szczególnie cześć Matce Boga i ta modlitwa pomoże nam wyprosić wiele.
Zachęcam do modlitwy udziału w nabożeństwie różańcowym. Codziennie na Garibaldi o 19.30. Jeżeli bardziej będzie Wam odpowiadało to przesuniemy na 19.00. Wiem, że pracujecie ciężko, ale zdobądźmy się na gest miłości wobec naszej Matki.

Przypomnę, że za dwa tygodnie spotykamy się z Księdzem Biskupem Ordynariuszem – razem ze Wspólnotą Francuską. 12 października Msza będzie nie o 10.00 lecz o 10.30. Nie mamy zwyczaju uczestniczyć w takich spotkaniach, więc bardzo Was proszę, nie próbujcie się wymówić od Mszy ani od pikniku. Niech by Francuzi nie mieli o nas opinii, że Polacy są dzikuskami, co uciekają od ludzi. Nawet gdyby komuś nie pasowało, niech szczególnie dołoży starań, abyśmy byli razem. Będzie grill, możemy coś przynieść, możemy usiąść razem, możemy nawet coś zaśpiewać – pokażmy, że tworzymy Polską Rodzinę. Do grilla zgłosił się Robert z Anią. Podaję ich numer, gdyby ktoś chciał do nich dołączyć i ich skontaktować. Ania i Robert szukają pracy.
Można z nimi o tym zagadać. 0 782 643 337.

Świętych Archaniołów; Gabriela, Michała, Rafała oraz Aniołów Stróżów, ponadto; Danuty, Teresy, Franciszka, Rozalii, Faustyny

Katechizm przy Szkole Polskiej. Przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Św. Etap dwu-letni dla dzieci starszych. Dla dzieci młodszych – ten czas będzie dłuższy. Dzieci przystępują do Pierwszej Kom. Św. zwyczajnie w wieku 8/9 lat. Możemy wystawić zaświadczenie do Polski, aby dziecko przyjęło Pierwszą Kom. Św. w rodzinnej parafii. Na polski katechizm zapraszamy dzieci również te które nie są zapisane do Polskiej Szkoły. Zgłoszenia proszę kierować do Pań; Kasi-0613 391 010, Hani-o 625 263 522, Agnieszki lub Ks. proboszcza.

Dziś poświęcamy plecaczki i przybory szkolne naszych pociech. Modlimy się też za rodziców, szczególnie za kierowców, aby zawsze bezpiecznie podróżowali.

Grupa Różańcowa ma koperty z intencjami. W październiku polecamy się Archaniołom i naszemu Aniołowi Stróżowi.