Ogłoszenia – Nicea – 2014.05.11

Czwarta Niedziela Wielkanocy

* Wtorek 13 maj – 33 rocznica zamachu na Papieża na Pl. Św. Piotra. Monaco – najbliższy wtorek; wmurowanie płaskorzeźby i nadanie nazwy Św. Jana-Pawła jednej z alei, która prowadzi od katedry do pałacu księcia. Inauguracji dokona Książę wraz z małżonką. Poświęcenia dokona Arcb. Monaco. Następnie uroczysta Msza Św. Należy dodać, że duży wkład maja tu Państwo Urbniak, którzy zbierali podpisy pod petycją.

* Dziś witamy nowego Biskupa Nicei. Spodziewana jest bardzo duża ilość ludzi. (Samych biskupów ma być 17) . Msza w Palais Nikaia – godz. 16.00.
Zachęcam do wzięcia udziału. Przyznam się, że nie wiem jak mam zachęcać i jak mam Was prosić. Jako przykład podam, że Ks. Kowal z Tende (pod granicą Włoską 90 km.) zamówił autobus dla swoich parafian. Ma 30 osób. Pałac Nikaia znajduje się koło Nice Matin przy drodze 202 do Grenoble i Centrum Handlowego.

* Dziś nie ma Mszy w Cannes z powodu uroczystości powitania Biskupa.

* Bardzo proszę, aby nie ociągać się z wejściem na Mszę. Ksiądz jeszcze musi wychodzić z dzwoneczkiem i wołać i prosić, bo pogawędki jeszcze trwają w najlepsze. Bo jeszcze papierosek… A gdzie moje przygotowanie do spotkania z P. Jezusem we Mszy? Zasada niech będzie taka; zadzwoniły dzwony – kończymy rozmowy, gasi się papierosa – idziemy na spotkanie z P. Jezusem.
Dołożyliście wysiłku, aby przyjechać do kościoła – wykorzystajmy to jak najlepiej.