Ogłoszenia – Nicea. 2014.02.16

Szósta Niedziela Zwykła

*Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Data; 14,15 i 16 marca. (piątek sobota niedziela). Jak zwykle punktem bardzo istotnym rekolekcji jest Sakrament Pojednania. Spowiedź jest przewidziana w drugim dniu rekolekcji. Tym razem Rekolekcjonistą jest Ks. Krzysztof Dziech. Pochodzi z diecezji katowickiej.

*Dziś zapraszam dzieci na katechezę. Proszę rodziców, aby dali swoim dzieciom możliwość spotkania z Bogiem przez krotka lekcje religii.

*Dziś msza w Monaco.

*W minioną niedzielę pożegnaliśmy Arkadiusza, który wyjedzie do Brazylii.
Misjonarz przesyła podziękowanie za modlitwę i za ofiarę pieniężną, którą przekazaliśmy od parafii i które przekazaliście osobiście. Prosi również tych, którzy obiecali modlitwę, aby skontaktowali się z nim bezpośrednio lub za pośrednictwem Parafii. [email protected] posłużę jego mailem.

*Wieczorek karnawałowy – 1 Marca. godz. 19.30. W Sali przy parafii Św Heleny. Stronę muzyczną zapewniają panie; Ewa, Filka i Nadine. Organizatorów proszę na spotkanie abyśmy w tym tygodniu poczynili ustalenia.

* Niedługo Popielec. Jeżeli macie w domu palemki do spalenia na popiół, proszę je przynieść abym mógł to zrobić, a jeżeli ktoś się tym zajmie, będę wdzięczny.

* Mam prośbę do tych, którzy lubią pracę na komputerze; trzeba nam zrobić dwie ulotki. Jedna ulotka przypomni nam rekolekcje a druga wieczorek karnawałowy. Ulotki, które rozdajemy przy wyjściu pomagają nam zapamiętać ważne sprawy z życia parafii i precyzują szczegóły, np. jak godzinę i dzień spowiedzi. Nie trzeba być informatykiem z wykształcenia, żeby to zrobić. Zapraszam do współpracy.

* Walczyliśmy naszymi podpisami oraz modlitwą o TV Trwam. Pan Bóg wysłuchał. Od piątku jest dostępna na równi z wieloma programami telewizji polskiej. Gratuluję odważnym, którzy nie bali się podpisać petycji. Można też Trwam oglądać przez Internet. Zachęcam – bo warto. Nie zobaczycie w żadnym programie tego, co emituje ta katolicka telewizja. W epoce kłamstwa i zafałszowanie – odkrywa prawdę i przybliża do P. Boga.

* Relikwie Św. Siostry Faustyny i Bł. Ks. Michała Sopoćko oraz czuwanie modlitewne przed P. Jezusem Miłosiernym – jutro w kościele Św. Józefa w St. Laurent du Var. Godz. 15.00 do 20.45. Adres; 162 Corniche Fahnestok