Ogłoszenia – Nicea. 2014.01.05

Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

* Witamy naszych Parafian, którzy powrócili po Świętach spędzonych w Polsce razem z rodziną. Życzymy, aby w nowym roku Pan dał im dużo siły do pracy, dobrego zdrowia i wszystkich łask potrzebnych do życia na emigracji.

*Dziś Msza Św. w Cannes na Prado. Ponieważ kościół jest zajęty, nasza Msza będzie w sali na końcu podwórka. Gospodarze urządzają w kościele wieczorek kolęd. Zapraszają nas na godz. 15.00. Wiadomość doszła do mnie z opóźnieniem, ale ją przekazuję i zachęcam do przyjścia. Natomiast po Mszy o 15.30 zostaję z Wami w Cannes. (Tym razem nie wracam na Mszę francuską, choć to pierwsza niedziela)

* W przyszłą niedzielę Msza w Cannes i katecheza dla dzieci.

* Dzień Migranta i Uchodźcy organizowany jest w Achidiecezji Monaco 19 Stycznia (za dwa tygodnie). Tematem Światowego dnia Emigranta są słowa wzięte z Proroka Izajasza; „jestem ważny w oczach Boga”. Niech będzie to nasza pielgrzymka, modlitwa za nas Emigrantów. Wypraszajmy łaski potrzebne na obczyźnie w tym roku, który rozpoczynamy. Jako Polacy mamy zaproszenie specjalne. Śpiewamy po polsku psalm oraz po górach dolinach. Od strony muzycznej pomoże nam Pani Ania. Po Mszy spotkanie i poczęstunek w sali. 19 Sycznia. Godz. 15.00; Kościół St. Charles. 4 Avenue Saint Charles. Oczywiście wtedy nie ma Mszy w kościele Ste. Dévote

* Kolęda to prosty sposób aby spotkać się z księdzem, pomodlić się wspólnie z rodziną, uzyskać błogosławieństwo mieszkania, razem wypić herbatkę. Odwiedziłem kilka rodzin w naszej parafii. Wrażenia mam bardzo miłe, szczególnie gdy rozmowa zejdzie na temat dzieci. Aby proboszcz przyszedł na kolędę, wystarczy zadzwonić i ustalić datę.

* Głos Katolicki – Polecam; Tekst oficjalnego zaproszenia Papieża Franciszka do Polski. Holland w Afryce i handlarze narkotykami, telegra straszny. Efekt emigracji Polsce. Szopka krakowska nad Kanałem La Manche.

* Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Organizuje Polska Misja Katolicka w Paryżu – Ks. Krystian Gawron. 14-24 Marca. 1320 €. Program bardzo bogaty i interesujący.