Ogłoszenia – Nicea. 2013.12.22

Czwarta Niedziela Adwentu

* Boże Narodzenie świętujemy we środę i we czwartek. Msze w Col de Villefranche i na Garibaldi jak w każdą niedzielę, czyli o 10.00 i 19.30

*PASTERKA – Garibaldi. 21.30. Naszym zwyczajem najmłodsza para małżeńska przynosi do ołtarza Dzieciątko. Mamy w tym roku kilka par, które przysięgały sobie miłość przed ołtarzem. Najmłodsza para małżeńska to Marzena i Philippe. Ich poprosiłem. Zgodzili się.

* Dekoracja i choinka – pomyślmy o tym.

*Wigilijne spotkanie rodzinne. Sala przy kościele Św. Heleny. Wtorek -18.00. Byłoby dobrze zgłosić się u Pana Janusza żeby się zorganizować.

* Imieniny ; Ewa i Adam, Ewelina, Szczepan, Sylwester – pamiętajmy o solenizantach w naszej modlitwie. Nie obrażą gdy złożymy im życzenia czy damy upominek.

* Wigilia – Są takie elementy, co pomogą nam dobrze przeżyć wigilię. Należą do nich; Opłatek, Ewangelia wigilijna, Świeca – wigilijne dzieło pomocy dzieciom (3€)
Harmonijka – kolędy . tekst do śpiewania. We wszystko to możecie się jeszcze dziś zaopatrzyć.

*Rafał prosił aby przypomnieć o jego sklepikach Polskich. Ja sobie myślę, że Rafał się przypomina, bo nam chce zrobić przyjemność, zaprosić przed Świętami i zrobić dla Rodaków promocyjne ceny. Skoro tak to idziemy; Nicea – 20 rue Miron, Antibes – 14, Av. Niquet. Jeszcze mu tylko przypomnę, to o co proszą biskupi Polscy. Mianowicie, aby w wigilię zakończył się handel o godzinie 14.00. Chodzi o to aby sprzedawcy mogli spokojnie wrócić do rodziny i przygotować wieczerzę wigilijną.

* Nieszpory na zakończenie starego roku i podziękowanie P. Bogu za łaski
Garibaldi. godz. ?????? W ubiegłym roku było o godz. 18.00 i były głosy, że za późno.

*Ostatnia sprawa, ale bardzo ważna. SPOWIEDŹ. Niech nie będzie nikogo, kto by w naszej parafii zaniedbał spowiedź na Boże Narodzenie. Natomiast pomódlmy się za tych naszych braci i siostry, co nie mogą pójść do Sakramentu Pojednania aby otrzymać rozgrzeszenie. Jestem do dyspozycji zaraz po Mszy Św.