Ogłoszenia – Nicea. 2013.11.24

34.Niedziela. CHRYSTUSA KROLA

* Dziś Niedziela Chrystusa Króla.
* Przyszła niedziela to juz Adwent. Jest to czas naszego przygotowania na Narodzenie Pana Jezusa. Przypomnę, ze są cztery niedziele Adwentu. Tradycja związana z tym okresem to przede wszystkim Roraty. Nie mamy możliwości zbierać się w tygodniu dla uczczenia Matki Bożej przez nabożeństwo Roratnie, natomiast w naszych programie pieśni mszalnych uwzględnimy tę formę modlitwy .
* Księdzu Stanisławowi dziękujemy, ze zechciał dołączyć do nas dzisiaj na Mszę oraz ze pełnił posługę jako Minister Sakramentu Pojednania. Dziękujemy również za Słowo Boże. Będziemy zawsze bardzo wdzięczni, gdy zaszczyci nas swoja obecnością.
* W minionym tygodniu byłem w Rzymie na pielgrzymce. Było to spotkanie Księzy pracujących dla emigrantów polskich. Byli księża z całej Europy. Byli tez z Turcji, Bazyli i Stanów Zjednoczonych. Papież, mimo grypy, był na Placu Św. Piotra, owacje były wspaniałe. Zauważył polskich księży a swoim przemówieniu ciepło mówił o Emigrantach.
* Zmarła mama Ks. Jerzego Popiełuszki. Pani Marianna miała 93 lata. Pogrzeb będzie w Suchowoli. Módlmy się za nią i prośmy ją, aby wypraszała polskim matkom siłę do dobrego wychowania dzieci, jak ona sama tego jest przykładem.

* Andrzejki w najbliższą sobotę. Samochody można postawić od 19.30 jak tylko uwolni się garaż parafialny. Wieczorek Andrzejkowy na sposób rodzinny – tak jak w poprzednie lata. Mała zmiana – mamy zespół muzyczny. BARDZO DOBRA MUZYKA. Są to panie; Ewa, Filka i Nadia. Przychodzą na nasz wieczorek po interwencji Św. Cecylii. Wstęp na salę – 10€. Przynosimy z sobą coś do jedzenia i do wypicia. Zabawę kończymy o 23.30. Sprzątanie Sali zostawiamy na poniedziałek –rano. Gdyby ktoś był wolny i chętny – to dziękujemy.

* Z pielgrzymki do Rzymu przywożę dla Was kilka pamiątek. Między innymi jest obrazek Św. Cecylii. Jest ona patronką śpiewu, muzyki oraz harmonii, również tej życiowej. W czwartek było jej święto. W tym dniu w katakumbach modliliśmy się przy jej grobie. Prosiłem ją aby wstawiała się za Emigrantami i pomagała wprowadzać harmonię w nasze trudne życie emigracyjne.

Nasze sprawy rodzinne;
Pani Chantal poszukuje swojej rodziny. Jej matka; Leokadia Olenderek wyjechała z Pabianic do Francji w roku 1945. Tam mieszkała na ulicy Moniuszki.

Przesyłam listę rzeczy które mam do sprzedania:pralka (bardzo dobry stan,mało używana),kanapa rozkladana,stół kuchenny z krzesłami, biurko, regał, szafki, rower, inne akcesoria.ceny do uzgodnienia. Rzeczy są w bardzo dobrym stanie. Tel kontaktowy 0674416896 lub +48790633369. Pozdrawiam Łukasz