Ogłoszenia – Nicea. 2013.11.10

32. Niedziela Zwykła

* Listopad to miesiąc poświęcony naszym zmarłym. Przez modlitwę niesiemy im pomoc. Może jest im ona bardzo potrzebna – nie zapominajmy o tym. Możemy też za nich ofiarować nasze choroby, cierpienia, niepowodzenia w pracy, zmęczenie, tęsknotę za bliskimi… Jednakże największą wartość ma Msza Św. i Komunia, bo wtedy do naszych modlitw przyłącza się sam Pan Jezus. Żeby przyjąć P. Jezusa w Komunii Św. musimy się niekiedy zmobilizować do Spowiedzi. Niech lenistwo nas tu nie wstrzymuje. Umiejmy pokazać naszą wiarę. Co to za Katolik, który na składkę da 50 centymów, do Komunii nie chodzi miesiącami,
bo z lenistwa nie chce mu się przystąpić do Spowiedzi. Jeżeli nie będzie sie podsycać wiary to szatan wkrótce będzie się cieszył, taki człowiek zaniedbał modlitwę codzienną a następnie odzwyczaił się chodzić do kościoła. Przecież wiemy że; „Bez Boga ani do proga”. Będzie to tylko nasze szamotanie się a bez Bożego błogosławieństwa na nic nasza praca i nasze starania.

* Andrzejki – Jak co roku organizujemy wieczorek z okazji. Św. Andrzeja. Tak jak przez poprzednie lata spotykamy się w Sali przy kościele Św. Heleny. Naszym celem jest nie zarobek, lecz możliwość spotkania w rodzinnym, polonijnym gronie. Dziękujemy za to, że każdy się angażuje na swój sposób, chociażby przez to, że przynosi z sobą coś do zjedzenia i do wypicia. Sprawia to, że możemy się obniżyć koszty wstępu. Z tym roku proponuję małą zmianę. Możemy zaprosić zespół muzyczny. Odpłatność nie jest wielka, a korzyść bardzo duża. Zespół to trzy panie. Grają profesjonalnie. Mają swój sprzęt. Solistka śpiewa po polsku, francusku, rosyjsku i włosku. Przy okazji ślubów i wesel w Nicei miałem okazję posłuchać i przyjrzeć się organizacji. Potrafią wspaniale rozbawić i roztańczyć towarzystwo. Jestem za tym, aby je poprosić do nas na wieczorek andrzejkowy.

* Na spotkanie zapraszam Radę Parafialną w piątek na 19.30
– omówimy tę sprawę i inne

* Na nasze rekolekcje parafialne w Adwencie przyjedzie Ks. Robert Śliwowski. Był on z wami w wakacje podczas mojego urlopu. Przypomnę, że pracuje w Łomży jako przełożony Wyższego Seminarium Duchownego.

* Dziś Msza w Cannes – katecheza dla dzieci.

* Polska Misa Katolicka w Paryżu zatroszczyła się o to abyśmy mieli ładne kalendarze dwujęzyczne. Temat na rok 2014; Polonia semper fidelis > Polonia zawsze wierna. Dobre zdjęcia. Jest to doskonała okazja, aby zawieść taki ładny kalendarz do rodziny w Polsce. Można też zrobić mały prezencik i podarować go znajomym Francuzom. Cena; 3,80 €

* W poniedziałek Św. Marcina z Tour – pamiętamy o solenizantach , w tym samym dniu – Święto Niepodległości na pamiątkę zakończenia Pierwszej Wojny Światowej – w naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy za wolność przelewali krew.

* Amicale des Polonais urządza uroczystą kolację połączoną z tańcami w restauracji Le Ligure, 15 rue Biscara, 06000 NICE . Kontakt ; Maria Ludwiczak Janina Majewska – 06 23 80 59 02
Bilet wstępu: 35 €.