Ogłoszenia – Nicea. 2013.09.22

25 Niedziela Zwykła

* Msza Św. o 10.00 w przyszłą niedzielę jest odprawiana za dzieci i rodziców o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
Stąd też poświęcenie tornistrów oraz samochodów – nieodłączne narzędzie pracy również rodziców podczas roku szkolnego. Dziś po Mszy rozdajemy ulotki dla przypomnienia. W przyszłą niedzielę w czasie ofiarowania dzieci przyniosą i złożą przed ołtarzem swoje tornistry do poświęcenia. Pod koniec Mszy je pobłogosławię. Ponieważ to jest Msza dla dzieci, niech dzieci się angażują w śpiew, lampioniki, dzwoneczki, może modlitwę wiernych oraz ofiarę na składkę. Będzie dobrze, gdy dziecko będzie mogło złożyć pieniążek na ofiarę (choćby bardzo malutki).
* Grupa Różańcowa (miesiącu październiku) modli się za dzieci i młodzież to bardzo ważna sprawa. Proszę pobrać koperty z intencjami.
* Przypominam rodzicom obowiązek zapisania i zadbania, aby dziecko chodziło na katechezę.
* Przykro mi, że w przyszłą niedziele na katechezę zostało tylko jedno dziecko. To był Franuś z mamą. Pytanie; gdzie inne dzieci ? Bardzo to rodzicom kładę na serce.
* Dziś nie ma Mszy w Monaco. W kościele Ste Dévote jest koncert.
Natomiast Msza jest przeniesiona na przyszłą niedzielę, czyli 29 września.
* Pielgrzymka do Laghet o raz piknik – druga niedziela października ( 13.10)
*GŁOS KATOLICKI w swoich artykułach; Bóg działa przez sakramenty, Bastylia-więzienie paryskie, exterminacja Chrześcijan XXI wieku, internowanie Prymasa Wyszyńskiego, Rekolekcje księży w la Ferté sous Jouarre.
* PROMYCZEK dla dzieci ………….
* Siostra Agnes (od emigrantów) zaprasza na WCIECZKĘ EMIGRANTÓW. Data – 6 październik. Miejsce – klasztor Thoronet.(Fréjus, Draduignan 110 km.) Składka – 10 €. Zgłaszanie – Soeur Braillon – 06 50 12 34 80.
* Jesteśmy RODZINĄ. Przejawia się to w różnych formach naszego życia parafialnego. Pomoc w znalezieniu mieszkania i pracy, kawka po Mszy itd. Chcę zwrócić na przygotowanie liturgii niedzielnej Mszy. Niezastąpiony jest pan Andrzej do przygotowania ołtarza, Rafał czy Andrzej Matuszewski-do rzutnika. Poczujmy się wszyscy zaangażowani w tą sprawę. Są funkcje, które możemy wypełnić. Wyliczę kilka; dzwonienie przed Mszą, mikrofony po Mszy, kadzidło do adoracji, paschał przy Chrzcie…. Przygotowałem małe karteczki, które wręczę przed Mszą. Ktoś kto dostanie taką karteczkę, proszę się nie wymawiać.
* Jutro Świentego Ojca Pio
Jest studio do wynajęcia od zaraz – Tel.06 47 49 94 25.