Ogłoszenia – Nicea. 2013.09.08

23 Niedziela Zwykła

* Papież Prosi o modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie. Ustalił jeden dzień specjalny. Była to wczorajsza sobota. Na apel Papieża cały świat się modlił i ofiarował post w tej intencji. Musimy przyznać, że wiadomość ta dociera do nas z późnieniem, ale na modlitwę nigdy nie jest za późno. Proponuję, aby każdy z nas wybrał sobie w najbliższym tygodniu jeden dzień. Będzie to dzień modlitwy i postu o pokój. Pokój niech będzie pojmowany w znaczeniu szerszym. Nie tylko w Syrii, ale również w Polsce i także w naszych rodzinach.
* Dziś Msza w Cannes – 15.30 Po Mszy katecheza dla dzieci – dotyczy Cannes
* W przyszłą niedziele zapraszam dzieci na katechezę po Mszy o 10.00 w Col de Villefranche – w tym przypadku zwracam się do dzieci w Nicei. Jednakże chodzi tu nie tylko dzieci ale bardziej o rodziców, bo ta sprawa dotyczy przede wszystkim rodziców i wychowania chrześcijańskiego.
* Ponadto przypominam rodzicom obowiązek zapisania dzieci na katechezę w parafii, w której dzieci chodzą do szkoły. Tu nie ma wymówki, że nie wiem gdzie, że nie wiem u kogo. Jeżeli potrzeba, to chętnie pomogę nawiązać kontakt, aby się wpisać na katechezę. We Francji jest ona raz w tygodniu, przy parafii, najczęściej we środy lub w soboty. Usilnie rodziców proszę, aby tej sprawy nie zaniedbali.
* Ostatnia niedziela września – POŚWIĘCENIE tornistrów oraz samochodów. Będziemy się modlić o Bożą opiekę dla uczniów i studentów w szkole i w drodze do szkoły i na uczelnię. Prosić będziemy o opiekę Matki Bożej dla rodziców na ten rok szkolny i akademicki
* Do pierwszej Komunii Św. będziemy robić przygotowanie w naszej Parafii o ile będą kandydaci.
* Ustaloną mamy datę naszej pielgrzymki do Laghet. Zbierzemy się jak u Cudownej Matki Bożej, następnie będziemy piknikować na terenie Sanktuarium. Już dziś zapraszam na 13 października. Wtedy nie będzie Mszy w Cannes.
* Pan Janusz-organista zaprasza do śpiewania Psalmu. Chętnie będzie przygotowywał do tej funkcji. Jest do dyspozycji w każdą niedzielę godzinę przed Mszą. Mamy osoby o pięknym głosie – niech się odważą śpiewać na chwałę Pana.
* My księża polscy mieliśmy rekolekcje pod Paryżem. Prowadził Arcb. Dzięga ze Szczecina. Na koniec udzielił błogosławieństwa nie tylko nam, ale również wszystkim Emigrantom we Francji. Końcowe błogosławieństwo niech będzie błogosławieństwem Bożym przez ręce Ks. Arcybiskupa Dzięgi.
* Obiecałem w ubiegłą niedziele obrazki Matki Bożej Licheńskiej. Z przodu wizerunek matki Bożej z orłem na piersiach a na odwrocie piękna modlitwa.
Nasze sprawy rodzinne.
Mikołaj szuka pracy, gdyż nie ma ani pracy ani mieszkania. Czy możemy pomóc ? Jest do sprzedania rower klasyczny (nienowy) ale z przerzutkami i w dobrym stanie – 20 E