Ogłoszenia – Nicea. 2013.05.26

Niedziela Trójcy Świętej

* Dziś  Msza z Księdzem biskupem ordynariuszem. Jest to Msza Emigrantów. Będzie jak zwykle bardzo kolorowa, wielojęzyczna, rozśpiewana. Zachęcam aby wziąć w niej udział. Godz. 15.00 kościół Don Bosko (czyli Salezjanie) koło Acropolis. adres;36,Place Don Bosco, Notre Dame Auxiliatrice 06000 Nice*  Dziś nie ma Mszy w Monaco o 15.30                                                                                                 * Przyszła niedziela to święto Bożego Ciała. Pamiętamy te uroczystości z Ojczyzny. Procesja, cztery ołtarze, dzieci od Pierwszej Komunii ubrane na biało. To wszystko jest tylko wspomnieniem. Aby nawiązać do tradycji pójdziemy też z procesją aby śpiewać Panu chwałę. Może spróbujemy ustawić ołtarz.                                                                                                                                                     * Ks. Rektor przysłał podziękowanie za składkę, którą nasza parafia złożyła na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Była to składka, którą zebraliśmy w naszych kościołach w czasie Wielkiego Postu. Byłą ona niezwykle wysoka. Po niewielkim skompletowaniu mogłem wysłać do Paryża czek na kwotę 300 €. Dla mnie to też jest radość, że Parafianie są ofiarni i odpowiadają na apel Rektora. Ze swojej strony mówię Wam – „Bóg zapłać”.                                                                                                                                                           * Adoracja  Najświętszego Sakramentu – przygotowuje młodzież. Można naładować swoje akumulatory duchowe przez modlitwę i kontakt z Panem Jezusem obecnym w monstrancji, przez osobistą modlitwę i przez śpiew. Młodzież przygotowuje adorację bardzo solidnie. Jest gitara, jest projektor multimedialny. Kaplica na Garibaldi. Piątek. Godzina 19.30. Zapraszamy.                                                                                                                                * Mamy gości z Mińska na Białorusi. Jest to Zgromadzenie Zakonne wyznania Prawosławnego. Prowadzą dom dla dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo. Siostry mają pod opieką ponad 100 dzieci. Brat Witali jest dzisiaj z nami. Trochę opowie o pracy w sierocińcu. Są piękne pamiątki wykonane przez Siostry Prawosławne (rzeźby, obrazki, ikonki, różańce). Zakupienie takiej pamiątki jest wyrazem pomocy dla Sióstr i dzieci.                                                                                                                                                                         * Są koperty dla Grupy Różańcowej – proszę pobrać. W czerwcu modlimy się za kapłanów o moc Ducha Św. i potrzebne łaski.

Nasze sprawy rodzinne;                                                                                                                            Pielęgniarka z dyplomem  magistra pielegniarstwa,52 lata, władająca językiem niemieckim chętnie pomoże w opiece nad osobą  starszą.  Uprzejmie proszę o kontakt pod nr. 0758118269