Ogłoszenia – Nicea. 2013.04.21

Czwarta Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Panu Jezusowi polecamy Papieża, biskupów i kapłanów, oraz modlimy się o nowe powołania do pracy na niwie Pańskiej.

Lourdes – Pielgrzymka w dniach 8-12 maja. W tych datach przypada Święto państwowe Armistis (zakończenie wojny w 1945) oraz Święto Wniebowstąpienia. Wiele osób będzie miało wolne. Zachęcam do wyjazdu na pielgrzymkę. Jesteśmy stosunkowo niedaleko, wykorzystajmy te okazję.

Pomóżmy tym, którzy nie mają możliwości finansowych, aby mogli wyjechać. Myślę abyśmy wytypowali dwoje studentów. W sposób szczególny takich, którzy się angażują w parafii. Osobiście również pomogę.

Święto Królowej Polski obchodzimy w naszej Polskiej Parafii 5 maja. Wspólnie urządzamy piknik pod sosenkami. Organizujemy na sposób rodzinny, a więc po najniższych kosztach. (Po to wędlina będzie sprowadzona z Polski). Nie będą to ceny wygórowane, ale na zakup produktów (kiełbaska, wino, talerzyki, kubeczki, obrusy) prosimy po 10€. Gdy ktoś nie będzie mógł – zapraszamy jakkolwiek do rodziny. Nie płacą dzieci, a studentów zapraszamy również bardzo serdecznie, dla nich jest taryfa specjalna.

Już dziś proszę o przygotowanie terenu do piknikowania oraz ustawienia stołów i ławek po południu w sobotę 4 maja. Tu zwracam się o pomoc szczególnie do młodzieży.

Mamy jeszcze POMYCZEK, w ostatnią niedzielę było mało dzieci w kościele.
Proszę go pobrać.

Słońce i plaża będą kusiły w niedzielę, ale nie zapomnijmy, że pierwszą sprawą jest obowiązek, a dopiero potem przyjemność.

Chleb – nie wypada wyrzucać do kosza, to dar Boży. Przynieście w niedzielę, zabierze się go aby spożytkować dla królików czy kur.

Adoracja Najświętszego Sakramentu była w miniony piątek w kaplicy na Garibaldi. Młodzież przygotowała bardzo pięknie. Wspaniała oprawa muzyczna z gitarą, pięknie dobrane teksty, modlitwa spontaniczna, piękna grafika i osobiste teksty z Pisma Św., nastrój modlitewny podkreślony światłem lampki. To wszystko sprawia, że ze spotkania z P. Jezusem wychodzi się umocnionym wewnętrznie – a tego właśnie nam potrzeba. Szczególnie tu na obczyźnie.

Młodzież zaprasza w piątek na 19.30 do kaplicy na Garibaldi.