Ogłoszenia – Nicea. 2013.03.17

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu REKOLEKCJE PARAFIALNE połączone ze spowiedzią. Jest to dla nas bardzo wielka szansa. P. Bóg otwiera swoje serce dla nas jak ojciec wobec marnotrawnego syna aby nas przyjąć. P. Jezus chce do nas skierować słowa jak do kobiety z dzisiejszej ewangelii; „…ja cię nie potępiam, idź i odtąd nie grzesz więcej”.
Z rekolekcjami przyjeżdża do nas Ks. Krzysztof, który był rok temu. Będzie mówił o rodzinie, małżeństwie i trudnościach w nich istniejących. Tematy bardzo ważne i aktualne, a Ks. Krzysztof jest doskonałym kaznodzieją. Byłoby grzechem zaniedbać takie rekolekcje.
Za naprawę oraz pozłocenie części do monstrancji dziękujemy Panu Zbyszkowi Chiniewicz.
Bóg zapłać za ofiarę specjalną złożoną w kopercie na potrzeby parafialne.
Dziś zapraszam dzieci na krótką katechezę. Razem z Agatką, która gra i śpiewa, nauczymy się piosenki. Rozdam też kartki, które będzie można kolorować w domu. Będzie to zbieranie dobrych uczynków i zaznaczanie serduszek. Dlatego też proszę rodziców, aby pozwoliły dzieciom zostać. Będzie to niewiele dłużej niż mama potrzebuje na wypicie kawy u Pana Marka po Mszy Św.
Ze spotkania księży w Marsylii przywiozę baranki wielkanocne. Dojeżdżają do nas również palmy. Będzie się można zaopatrzyć już w czasie rekolekcji.
Trzeba abyśmy posprzątali nasze kościoły na Święta. Chodzi o kościół w Col de Villefranche i kaplicy na Garibaldi. Najlepiej będzie gdy zrobimy to w poniedziałek po Niedzieli Palmowej. Trzeba wziąć pod uwagę to, że z naszych palm zawsze się nakruszy i zostanie po nas ślad w kościele.
Trzeba poskładać koperty Grupy Różańcowej – proszę aby ktoś zabrał tą pracę do domu i przyniósł w piątek na rekolekcje. Instrukcja jest dołączona.
Dzisiaj zostaną rozdane ulotki o rekolekcjach. To dla przypomnienia. Czeka jeszcze ulotka z programem święcenia pokarmów w Wielką Sobotę i druga z programem na Wielki tydzień. Są gotowe ale nie rozdajemy, żeby nie było za dużo i żeby się nie pogubiły. Dostaniecie je w Niedzielę Palmową. Wyjątek stanowią parafianie z Monaco, z którymi się nie spotkam w niedzielę Palmową. Oni dostaną dzisiaj. Chyba, że ktoś bardzo by chciał otrzymać dzisiaj – mam i mogę dać.