Ogłoszenia – Nicea. 2013.02.10

Piąta Niedziela Zwykła

* Najbliższa środa to „Popielec”. Popiół, który przyjmiemy na nasze głowy jest znakiem pokuty. W tym dniu Msza w kaplicy na Garibaldi o 19.30. Nich udział w tej Mszy będzie wyrazem naszego umartwienia, nawet gdyby to było kosztem wypoczynku po pracy w kontekście następnego dnia pracy.
* Środa Popielcowa jest dniem postu i abstynencji. Pościmy; spożywamy tylko trzy posiłki dziennie. Abstynencja; w tym dniu nie jemy mięsa. Ja wiem, że dla ciężko pracujących fizycznie – nie jest to sprawa łatwa. Pomoże nam świadomość, że robimy to dla Pana Jezusa.
* Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post, który trwa 40 dni. Jego zakończeniem jest Niedziela Wielkanocna. Wielkanoc tym roku przypada 31 marca.
* W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową w kaplicy na Garibaldi. Zapraszam Was już w najbliższy piątek na 19.30, natomiast gdy będzie to bardziej odpowiednie to zmienimy na 19.00. Ustalę to z tymi, którzy przyjdą na pierwszą Drogę Krzyżową.
* Mamy dziś wśród nas gości z Niemiec. Proponują nam książki, które przedstawiają wielką wartość duchową.
* Dziś Msza w Cannes oraz katechizm dla przedszkolaków. Mówimy o znaku krzyża i uczymy się o nim piosenki.
* Jest nowy numer Promyczka dla dzieci – bardzo dobra krzyżówka; Zachęcam. Wewnątrz numeru ładny breloczek-serduszko.
Nasze sprawy rodzinne: Dziewczyna szuka współlokatorki na mieszkanie N°tél: 0 670 634 214