Ogłoszenia – Nicea. 2013.02.03

Czwarta Niedziela Zwykła

* Jak już informowałem, nie ma dziś wieczorku kolęd. Mamy natomiast możliwość spotkania się na wieczorku karnawałowym. Będzie to w najbliższą sobotę w sali przy kościele Św. Heleny. Msza francuska kończy się tuż przed godziną 20:00. Wtedy już można wjechać samochodem do garażu. Sala natomiast będzie otwarta już godzinę wcześniej. System taki sam jak na Andrzejki, tzn. Składamy po 5€ i przynosimy coś do zjedzenia i do picia. Organizacja w rękach pana Marka i jego ekipy. Już z góry dziękujemy za to, że dają nam możliwość godziwej i miłej rozrywki w naszej Polskiej Rodzinie.

* Dziś Msza w Cannes o 15.30.

* Mam radość zapowiedzieć katechizm dla dzieci w Cannes na przyszłą niedzielę. Dziękuję naszym młodym mamom, że pomogły aby ta inicjatywa nabrała realnych kształtów. Chciałbym bardzo, aby mamy w Nicei poszły tym samym śladem.

* Na przyszłą niedzielę mamy Orędzie Papieskie na Światowy dzień Chorego. Jest to Rocznica objawień M. Bożej czternastoletniej Bernadecie w Lourdes. 11lutego 1858
* Rząd Prezydenta Francji (François Holland) sprzyja homoseksualistom. Chciałby im dać prawo dać prawa rodzicielskie. Było już wiele manifestacji przeciwko temu postępowaniu, które nie jest zgodne z prawem Bożym. Można to sodomskie prawo zablokować przez deklarację obywateli. Według prawa francuskiego wystarczy 500 tys. głosów obywateli, aby ustawę obalić. Proszę Was bardzo o wypowiedzenie się jako Katolicy. Z tym, że biorą się pod uwagę głosy tych, którzy mają obywatelstwo francuskie. Mam gotowe formularze.

* Promyczek dla dzieci rozszedł się niespodziewanie szybko w minioną niedzielę. Cena jest bajecznie niska – 1 €. Zapewne przyczyną była płyta, która zawiera 80 pieśni i piosenek religijnych w układzie na cały rok. To bardzo dobrze, że do nas przemawiają piękne polskie pieśni kościelne. Zamówiłem w Polsce i tym dla których zabrakło zapewniam, że wkrótce będziemy mieć. Dodam, że jest to płyta na ROK WIARY, który przeżywamy a system to MP3.