Ogłoszenia – Nicea. 2013.01.06

Święto Trzech Króli

* 26 stycznia Międzynarodowy Dzień Emigranta i Uchodźcy. Jako Polacy mamy przywilej pobytu i pracy we Francji. Jest jednak wiele obywateli innych państw, którzy są zatrzymywani i deportowani.
Ten dzień jest organizowany, aby się upominać o równe prawa dla wszystkich. Weźmy w nim udział. Obchodzimy ten dzień w Monaco. Mamy zaproszenie. Będzie to w Kościele St. Charle. Msza jest o godz. 15.00. Odprawia Arcybiskup Barsi. Dla Polaków zostawiono trzy pieśni do zasiewania, może uda się, że będzie to z akompaniamentem. Para krakowiaczków podejdzie na Ofiarowanie z darami.

* Do wszystkich mam apel bardzo serdeczny – wybierzmy się do Monaco 20 stycznia. Niech będzie wiadomo, że Polacy są i nie boją się pokazać publicznie.

* Jeszcze inna akcja; to DIACONIA. To spotkanie w kościele Don Bosco. Sobota 26 styczeń. Tu jest wyjątkowa okazja, żeby się zapisać na obiad z Biskupem Sancale. Rzadka to sprawa aby usiąść do stołu z przedstawicielem Kościoła. Obiad organizowany jest po 10€, ale to już mniej ważne. Gdyby ktoś był tu zablokowany, to zawsze znajdziemy wyjście. Chętnie zapiszę nawet 20 Parafian. Proszę się zgłaszać.

* Dzieci ze szkoły polskiej wystawiają jasełka – środa 16 01 godz. 15.30 – szkoła Ste. Therese.

*Organizujemy WIECZOREK KOLĘD – 2 luty. Godz. 15.30 Św. Helena
Pośpiewamy sami, chętnie użyczymy mikrofonu solistom i animatorom wieczorku. Bardzo mile będą widziane kolędy ludowe, starodawne. Specjalny przywilej śpiewania mają dzieci, czy to same, czy razem z mama lub tatą.

* Bal Noworoczny – 19Stycznia 2013 – Amical des Polonais