Ogłoszenia – Nicea. 2012.09.30

XXVI Niedziela Zwykła

* Rozpoczynamy miesiąc październik. Miesiąc Różańcowy.
Różaniec to nasza broń przeciwko szatanowi.
Przynajmniej jeden dziesiątek Różańca dziennie. To tylko 5 minut.
* Tak jak w ubiegłym roku, spotykamy się na różańcu w kaplicy na Pl. Garibaldi. Każdy ma szansę aby włączyć się w modlitwę różańcową. Mamy tyle spraw do zawierzenia Matce Bożej. Będę codziennie w kaplicy o godź 19.00. Zachęcam również Was wszystkich.
* Grupa Różańcowa otrzymuje koperty z programem na październik. Prosimy Matkę Bożą o pomoc dla nauczycieli i wychowawców, aby umieli dobrze przekazywać prawdę. Zdajemy sobie sprawę jak ważna to rola, szczególnie w dzisiejszym świecie.
*Trzej nasi wielcy Przyjaciele; Archaniołowie Michał, Gabriel, Rafael (broni, przekazuje Boże Słowo, Leczy duszę i ciało) Solenizantom – najl. życzenia.
* Za dwa tygodnie pielgrzymujemy do Matki Boże w Laghet.
*14 Października nie ma Mszy o 10.00 w Col de Ville Franche. Natomiast jest Msza w Sanctruarium o 10.30. Po Mszy zostańmy na piknik.
* Nasza składka, którą złożymy przy okazji pielgrzymki do Laghet, przeznaczona będzie na utrzymanie na utrzymanie Diecezjalnego Seminarium Duchownego. Kształci ono przyszłych kapłanów. Wiemy jak bardzo dzisiaj potrzebni są księża. Sami nie mamy za dużo pieniędzy, ale złóżmy ofiarę na ten cel. Bóg zapewne sam wynagrodzi w takiej czy innej formie.
* Spotkanie Rady Parafialnej w tym tygodniu (piątek po Rożańcu w kaplicy ? )
Do omówienia mamy; sprawę organizacji pielgrzymki, Dzień Papieski, oraz uroczystość przyjęcia relikwii Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.
* Katechizm dla dzieci – niech rodzice nie zapomną …..
* Wczoraj Bp. Ordynariusz kończył wizytację w kościele Św. Heleny. Dziękuję Rodakom za obecność na Mszy. (Państwo Elżbieta i Wojtek)

* Nasze sprawy rodzinne;
* Bartosz daje lekcje francuskiego. Bardzo skuteczny. Ma ładne rezultaty ze swoimi uczniami. Jeżeli jest taka potrzeba, to dojeżdża do domu do swoich studentów.
* Pani Ania, która pomaga nam modlić się dzięki swoim skrzypcom znalazła dodatkową prace i prosi czy ktoś z okolic Beausoleil/Monaco mógłby zająć się jej synkiem w środy od 13h do 17h45? Tel; 0 678 52 333 8