Ogłoszenia – Nicea. 2012.09.23

Ogłoszenia – Nicea. 2012.09.23.
XXV- Niedziela Zwykła

*W ostatnią niedzielę października(28) przyjeżdżają do Nicei relikwie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Przywiezie je Bp. Ozorkowski – Metropolita białostocki. Uroczysta Msza Św. w kościele St. Pierre d’Arene (rue de France) godz. 11.00
* Dziś Msza Św. w Monaco i Chrzest małego Jasia.
*Ks. Wicerektor Gawron organizuje dwudniowe spotkanie Rady Polskiej Misji Katolickiej we Francji i zaprasza do La Ferté k. Paryża. Nasza Parafia również jest również uhonorowana tym zaproszeniem. Sprawa a nie jest łatwa, bo musimy wziąć pod uwagę nasze realia. Do Paryża mamy z Nicei 1000km. Dołóżmy jeszcze dojazd do La Ferté. Inna przeszkoda, której nie można ignorować to jest nasza codzienna praca. Nie mamy wolnego czasu. Ale zdobądźmy się aby pokonać to wszystkie przeszkody. Zwracam się do Parafian. gdyby byli chętni aby nas reprezentować na spotkaniu w La Ferté, deklaruję się pomóc w częściowym sfinansowaniu wyjazdu.
* Polskie Zjednoczenie Katolickie we Francji organizuje, PielgrzymkęFatimy w dniach od 8-go do 15 października 2012. Pielgrzymkę prowadzi Ksiądz Dziekan Daniel Żyliński. Koszt całości wynosi 925 euros i obejmuje: podróż, z pełne utrzymanie, pokoje dwu-osobowe, ciekawe dodatkowe wycieczki oraz ubezpieczenie. Wylot w poniedziałek 8-go października br. z CDG o godzinie 13h30. Powrót w poniedziałek 15-go października br. na lotnisko CDG, Terminal 2 o g. 19h10. Pozostało jeszcze tylko siedem miejsc. Ks. Dziekana Daniela Żylińskiego, tel. 03 21 78 03 70 albo 06 12 18 51 92
* Siostra Agnes Zaprasza w przyszłą niedzielę do Laghet. Jest to spotkanie Emigrantów. Pochylamy się wspólnie nad Biblią. Czytamy i rozważamy tekst o uzdrowieniu Batymeusza. Wspólna Msza a następnie piknik. Siostra wystarała się nawet o autobusy na tę okazję. Jeden pojedzie z Cannes a drugi z Nicei z placu koło Akropolis. Sam też dojeżdżam zaraz po Mszy w Col de Villefranche – zabiorę.
*Mamy dla dzieci „Promyczek”. Zachęcam rodziców aby dla swoich pociech nie szczędziły na ten symboliczny kontakt z językiem ojczystym.
* W ostatnim numerze Głosu Katolickiego znajdziemy; kupon do zamówienia kalendarza na rok 2013 (bardzo ładny o Świętych), artykuł o ociepleniu klimatu, medale polskie o olimpiady dla niepełnosprawnych, relację ze zjazdu Duszpasterzy polskich w La Ferte i inne.
* w tym roku na uroczystość Wszystkich Świętych pójdziemy na cmentarz coline de chateau.