OGŁOSZENIA.NICEA.20.11. 2011

Niedziela Chrystusa Króla

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w cyklu kościelnego roku liturgicznego. Oddajemy hołd Chrystusowi, który jest Panem wszechświata.

Przyszła niedziela jest już pierwszą Niedzielą Adwentu. Jest to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na przyjście Zbawiciela przygotujemy się przez rekolekcje parafialne iprzedewszystkim..Sakrament Pojednania. W tym roku rekolekcje przeprowadzi dla nas Ks. Krzysztof Armatys. Jestem bardzo zadowolony z tego. Nie tylko, dlatego, że jest moi kolegą, ale jest w środowisku Nicei od wielu lat. Był proboszczem Parafii Polskiej zanim mnie zamianowano, zna dobrze problemy emigrantów w specyfice Lazurowego Wybrzeża. Rekolekcje zaczniemy w piątek – 10 grudnia – godz. 19.30

Sobota_spowiedź rekolekcyjna Niedziela – kazanie na Mszach. Postanówmy sobie, że będziemy przychodzić.

W przyszłą niedzielę Państwo Gąskowie świętują złoty jubileusz małżeństwa. Otoczmy jubilatów naszą modlitwą. Módlmy się za wszystkie polskie małżeństwa. Pamiętajmy szczególnie o tych, którym się coś „niepoukładało”

w najbliższą sobotę – spotkanie Andrzejkowe. Chcemy się spotkać w rodzinnym gronie, gdzie można będzie razem porozmawiać, zaśpiewać, potańczyć. Aby pokryć koszty związane z organizacją naszego wieczorku – składamy minimum po 5€. Ponadto każdy przynosi coś do zjedzenia i do wypicia.

Bardzo proszę chętnych do dekoracji sali – dużo doświadczenia, oraz ducha ofiarności mają Państwo Nowińscy (Marek i Basia). Proszę do nich się zgłosić.

Trzeba kogoś, kto zajmie się muzyką. Sebastian obiecał, nie wie tylko, czy będzie wolny. Kto chciałby się tym zająć, dobrze będzie, gdy skontaktuje się nim. Podam numer telefonu. 06 777 00 520

Z okazji Świętego Mikołaja nasze dzieciaczki mogą wygrać w konkursie nagrodę. Piękną płytę przygotowują dla nich Państwo Ola i Andrzej. Potrzeba współpracy rodziców, ale warto, bo płyta jest będzie piękna – wykonanie profesjonalnie.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz czuwanie w Kościele Św. Heleny w przyszły piątek od godz. 17.30 (W programie Msza, Spowiedź, adoracja)

Nadeszły chłodne dni a kościół w Villefranche nie jest ogrzewany. Próbujemy trochę dogrzać. Dziś od wczesnych godzin włączone są dwa piecyki – razem 4.000 wat. Szukamy cały czas dobrego rozwiązania.

nasze.sprawy rodzinne; Pracy szuka; Brzozowski Jerzy – Warszawa parafia Pl. Narutowicza – 0048 601 28 26 12. lat 37 – samotny. Język angielski. Inżynier budownictwa – doświadczenie w budowie domków drewnianych