OGŁOSZENIA.NICEA.2.10. 2011

27 Niedziela Zwykła

Październik to miesiąc Maryjny szczególnie. Zapraszam codziennie do kaplicy na Garibaldi na godz. 19.30. Niech będzie to nasz dar dla Matki Bożej. Ponadto przez ręce najlepszej Matki przedstawiać będziemy Jej Synowi Jezusowi nasze problemy oraz sprawy naszych bliskich. Być może ich modlitwy i nasz połączą się razem przed Maryją.

Pan Bóg okazuje nam swoją miłość przez swoich Świętych. Oto Święci Patronowie w tych dniach; Archaniołowie; Michał, Rafał i Gabriel.

Nasi Aniołowie Stróżowie, ponadto Święta Teresa i Święty Franciszek.

Przy tej okazji modlimy się za naszych solenizantów.

Nasi przyjaciele-Francuzi chcą z nami sprzątać kościół i wokół kościoła. Po sprzątaniu zapraszają na kiełbaskę. Byłoby to w sobotę 8 października. (od 13.00) Natomiast w niedzielę 9 października zapraszają na wspólne święto parafialne, które rozpoczynają po naszej Mszy czyli o godz. 12.00.

Zacznie się posiłkiem pod sosenkami. Sam zostanę z Wami do godz. 13.30, potem  jadę na Mszę do Cannes.

Mamy kalendarze Polsko-Francuskie. Motto kalendarza to Bł. Jan-Paweł II. Doskonała okazja aby zrobić prezent Można robić prezent zaprzyjaźnionej rodzinie francuskiej albo zabrać do Polski aby mieć trochę Francji w domu.

Cena kalendarza – 4€.

Pielgrzymka do Laghet. Dla tych, którzy nie znają powiem, że Laghet to piękne sanktuarium Matki Bożej przy autostradzie między Niceą a Monaco.

Organizowaliśmy już kilka razy pielgrzymkę naszej Parafii, proponuję również w tym roku w jedną z niedziel października. Ja bym widział niedzielę 23 października – musimy tylko mieć potwierdzenie Rektoratu Sanktuarium. Wtedy odwołamy Mszę o godz. 10.00 oraz na wyjeździe w Monaco.

Katecheza dla dzieci miałaby miejsce w Laghet.

Po Mszy można:

– albo wspólnie zasiąść do piknikowania,

– albo zamówić obiad u Sióstr.

Nie wyrzucamy chleba, bo jest darem Bożym. Przywieźcie pod kościół – będzie dla królików.

Nasze sprawy rodzinne;

Rodzice z dwojgiem małych dzieci szukają mieszkania. (Marta i Piotr) Najlepiej w Cap d’Ail.