OGŁOSZENIA. NICEA.15.04.2012

Niedziela Miłosierdzia Bożego

*  Dziś czcimy Niedzielę Miłosierdzia Bozego. Pan Jezus sam wyznaczył tę datę, mówiąc do Św. Siostry Faustyny, że ma to być pierwsza niedziela po Wielkanocy. Dawniej nazywała się ona Niedzielą Białą.

*  Dziś w Laghet procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego o godz. 15.30

*  Zbliżają się dwie uroczystości a dla nas dwie akcje parafialne. Jedna to Święto Królowej Polski i piknik a druga to uroczystość zainstalowania obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Instalacja będzie miała miejsce w Monaco w katedrze. Obie sprawy nas zobowiązują.

Trzeba abyśmy zorganizowali piknik i przyjęli gości. Goście to; Ks. Wicerektor, zespół dziecięcy z Żywca.

Obraz namalowała artystka – pani Czubak Krystyna z Warszawy. Che być i ma prawo być na tej uroczystości. Trzeba ją zakwaterować. Mam jeden pokój gościnny. Trzeba aby ktoś z parafian wziął do siebie alb Ks. Wicerektora, albo panią Malarkę.

Chciałbym abyśmy się spotkali w tym tygodniu w kilka osób, wieczorem po 19.00. Dzień ustalimy przed kościołem przy kawie. Liczę Nawych, którzy zawsze są chętni

*  Wczoraj było spotkanie emigrantów. Były liczne grupy narodowośćiowe, było sporo osób. Z Polaków nikt nie przyszedł, było mi głupio. Przecież prosiłem tyle razy, do niektórych zwracałem się osobiście.

*  Dziękuję natomiast tym osobom, które włożyły pracę, aby przygotować multimedialną prezentację o Polsce. Prezentacja dotarła do mnie z Nowego Sącza, z Limanowej i z Kanady – Bóg zapłać.

*  We wtorek wznawiamy kurs przedmałżeński (po wyjeździe świątecznym)

*  Mamy dziś dla dzieci „Promyczek” – mówi o ciekawych rzeczach. Jest wycinanka do sklejenia – to konik z rydwanem. Zachęcam