OGŁOSZENIA. NICEA.03.06.2012

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

* Do stanu małżeńskiego przygotowują się; Anna Stec i Adam Mac. Zapowiedź pierwsza.

Przy okazji zapowiedzi, kilka słów; Spotykam młodych co mieszkają razem bez ślubu kościelnego. To jest grzech i wszyscy o tym wiedzą. Trudno, żebym to za każdym razem przypominał, bo dla mnie to nie jest przyjemne. Nie rozumiem tym bardziej takiej pary, której nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawarli ślub kościelny. Jeżeli zaś będą bronić swojej pozycji, …że to dziś normalne, …że wszyscy tak robią …że finansowo jest lepiej – to ja swoich argumentów też użyję. To nie są moje argumenty osobiste, tylko nauka Kościoła, tzn. Przykazania Boże. Wtedy przypominam przykazania Boże.

Kto ma to przypomnieć ? Matki tu niema. Żona daleko. Sąsiadka nie kontroluje. Na urlopie, przed proboszczem – idealny Katolik. W Nicei został proboszcz Polskiej Parafii. Dlatego czasem muszę przypomnieć.

*  Przyszła niedziela to Święto Bożego Ciała. Procesją wokół kościoła chcemy uczcić tę wielką tajemnicę. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę, aby poprawnie zaparkować samochody.

Ks. Chorzempa zaprasza w przyszłą niedzielę do Grimaud na zjazd i procesję.

*  Msza Św. w przyszłą niedzielę została zamówiona w niecodziennej intencji. Mianowicie; „Za wiernych Polskiej Parafii w Nicei. O Boże błogosławieństwo w pracy i w rodzinie dla tych co chodzą do kościoła. Oraz ; o nawrócenie dla tych, co nie chodzą do kościoła”. Bardzo dojrzałe podejście do sprawy dowodzi zatroskania o sprawy duchowe braci. Dziękuję panu, który poprosił o Mszę.

* W przyszłą niedzielę Msza wieczorna na Pl. Garibaldi będzie inna.

Można zjeść obiad jak należy; hors d’œuvre, danie zasadnicze, ser i sałata, wszystko przy akompaniamencie dobrego wina, zakończyć deserem i kawą.

Będą i tacy co na obiad zadowolą się porcją frytek z torebki. I to obiad i to obiad.

To samo dotyczy się Mszy niedzielnej. Można wielbić Pana staranie przygotowaną liturgią;  pieśniami, czytaniami, Modlitwą Wiernych z włączeniem się wielu osób. Może być piękna Liturgia Mszy Świętej, albo można też Mszę zbyć, odbębnić, zaliczyć. Są tacy co mówią, co się będę angażował i wygłupiał – od Mszy jest ksiądz. Niech się cieszy, że przyszedłem na Mszę. Gdy nie zależy Wam na ładnej Liturgii Mszy Św., w przyszłą niedzielę będą frytki z torebki. W tym celu, żeby zrobić porównanie.

* Ks. Wicerektor Gawron dziękuje za życzenia, które podpisywaliśmy.

* Proszę o podpisanie dziś życzeń dla nowo-mianowanego Biskupa z Limanowej

* Księża zastępcy; z Kolbuszowej, z Czudca, z Pacanowa