Ogłoszenia na 9 grudnia 2018

Dziś zaczynam ogłoszenia na początku mszy świętej, zaraz zrozumiecie dlaczego.

…Do tradycji Świąt Bożego Narodzenia należy opłatek, kartka świąteczna i świeca. Mamy opłatki i kartki świąteczne nie mamy świecy tej która zawsze łączyła nas swoim ciepłem i swoim blaskiem. Możemy ją zamówić w Polsce przywiezie pan Krzysztof. Dołoży starań aby przywieźć nam świece ale musi znać liczbę. To jest moja prośba przed Mszą świętą; potrzeba nam jednej osoby, która zbierze zamówienia na świece adwentowe. Kto ? Po Mszy  zapisujemy się na świecę u pana/pani ….
…. Druga sprawa to rekolekcje. Ks. Andrzej Mulka z Nowego Sącza przyjął naszą prośbę. Razem z księdzem przyjeżdżają dzieci zespołu PROMYCZKI DOBRA. Ksiądz Andrzej prosi aby dzieci zostały w rodzinach naszej parafii a nie w Laghet. W grę wchodzą dwie noce;  z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
….Dzieci jest siedmioro w wieku 10 i 14 lat. 6 dziewczynek i jeden chłopiec.  Wziąć dwie dziewczynki to chyba nie jest wielki problem. Obiad nie wchodzi w grę może tylko śniadanie i kolacja.
…Są też dwie osoby dorosłe; ksiądz i kierowca. W moim ciasnym pokoju gościnnym nie bardzo wypoczną obaj razem. Każdego czeka wielka praca. Byłoby dobrze gdyby ktoś mógł wziąć jednego na nocleg.
….Na Roraty niesie się lampiony i latarnię. Niech nasze dzieci przyniosą dziś na Ofiarowanie lampioniki. Usiądą w pierwszej ławce. Dziś modlimy się do Św. Mikołaja, może coś otrzymają.
… Nie może zabraknąć akcentu maryjnego – wczoraj było Święto Niepokalanego Poczęcia.

*****************************************************Ogłoszenia po Mszy

8 grudnia 1947 r. Maryja objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari-Fontanelle. Obiecała wiele łask dla tych, którzy będą się modlić o nawrócenie grzeszników. Godzinę modlitwy w południe 8 grudnia nazwała Godziną Łaski. Maryja powiedziała: „Dzięki tej modlitwie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci
… Ekipa PROMYCZKI, która przyjeżdża do nas na rekolekcje z Polski, podjęła się wielkiego zadania. Umiejmy wyrazić im naszą wdzięczność na sposób konkretny. Przygotowałem koperty z imionami dzieci. Niech te koperty pójdą do Was i wrócą za kilka dni. Sami wręczycie je dzieciom po Mszy. Do jednej koperty może być kilku ofiarodawców. Okażmy naszą hojność. Spodziewam się, że koperty nie będą brzęczeć lecz szeleścić. – Bóg zapłać.
… Jest projekt, aby dzieci z Polski zwiedziły Monaco – czy mógłby w tym ktoś pomóc ?

Rekolekcje zaczynamy w piątek o 19.00. W sobotę – spowiedź. Nie odkładajmy.
… Ulotki o programie i godzinach rekolekcji otrzymacie przy wyjściu
Zmiana porządku dla Cannes i Monaco. W ostatnią niedzielę anulowana była Msza w
Cannes na korzyść Monaco ze względu na świętowanie w katedrze. Więc w przyszłą
niedzielę zamiast w Monaco, będzie Msza w Cannes. Rodaków z Monaco zapraszamy
tym razem do Villefranche.
…Na Mszę i katechezę z Promyczkami zapraszamy wszystkie dzieci, również i te, które
zwyczajnie chodzą do parafii francuskich
… W przyszłą niedzielę zespół PROMYCZKI przyjdzie do nas na katechezę, a dziś to chyba Św. Mikołaj zostawił nam jakieś smakołyki.