Ogłoszenia na 28 czerwca 2020

Msze Święte;

Sobota; 27.06. ……godz. 18.30 – Kościół Św. Teresy ?
Niedziela; 28.06… godz. 12.30 – Kościół Św. Heleny
Niedziela; 28.06… godz. 15.30 – Monaco

…Nadal nie mamy kościoła na Mszę Św. (mimo próśb, listów i telefonów). Pozostaje modlitwa.

Msza niedziela (28.06) w kościele Św. Heleny może być dopiero o godz. 12.30. (Wspólnota Francuska ma Chrzest). Przykro mi, że nie możemy mieć wcześniej. Wykażmy wiarę i hart ducha, aby przyjść na Mszę Św. wtedy, gdy obywatele tego kraju zasiadają do stołu.     Musimy uzbroić się w cierpliwość i znosić niedogodność – nagrodą będzie sam Pan Bóg.

… Msza ŚW. w kościele Św. Teresy (sobota 18.30) – Moim Rodakom nie odpowiada albo czas, albo miejsce. W tym nowym kościele nie umiemy się odnaleźć. Świadczy o tym frekwencja na Mszy. Trzy tygodnie temu; 6 osób, dwa tygodnie temu; 4 osoby, tydzień temu; nie było nikogo (sam odprawiałem Mszę). Roztropnie byłoby już tą Mszę odwołać, jakkolwiek zapowiadam jeszcze Mszę na w kościele Św. Teresy w sobotę 27 czerwca na godz. 18.30

… Sprawa kościoła dla Wspólnoty Polskiej – panie Agnieszka (06 63 63 46 20) nawiązała kontakt z księdzem Ireneuszem. O wsparcie proszę tych parafian, którzy chcieliby abyśmy mieli kościół na niedzielną Mszę Św. Jeżeli nam nie będzie zależało i nie potrafimy się zorganizować,  nikt tego za nas nie zrobi.

…Kończymy katechezę w tym roku szkolnym. Ostatni raz spotykamy się w środę, będzie próbna komunia. Dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę szczególnie w okresie koronawirusa. Wielkie dzięki dla naszych pań katechetek. Obie panie Agnieszki mają ogrom pracy. (Szczególnie zawodowej). Umiały jednak znaleźć czas dla sprawy bożej – Pan Bóg wynagrodzi. Dziękuję również dzieciaczkom, które niezwykle solidnie przykładały się do pracy.

…Spotkanie Emigrantów – było we czwartek. Omawialiśmy sprawy związane dotyczące nas-emigrantów. Przed naszym dziekanem (reprezentantem biskupa) poruszyłem kwestię kościoła w dla Wspólnoty Polskiej. Janowi i Maćkowi dziękuję za obecność.

…Grupa Różańcowa ma bardzo aktualne intencje na lipiec i sierpień. Za pracę komputerową oraz składanie kopert dziękujemy Maćkowi i Kacprowi.

…Święci tygodnia;
Poniedz.; Piotra i Pawła