Ogłoszenia na 14 czerwca 2020 …Dziś Boże Ciało

• Niedziela 14.06:
    • Nicea; kościół Św. Heleny  – godz. 12:00
    • Cannes; Prado – godz. 15:30

…Wybory. Przywilej i obowiązek. Korespondencyjnie. Możemy się wpisać przez internet.
    ewybory.msz.gov.pl  – ostatnia data: 16 czerwiec (wtorek). Głosowanie to przywilej i obowiązek. Gdyby ktoś uchylał się od głosowania, to należy postawić pytanie kim on jest? Trudno uznać że byłby to Polak. Jako Wasz proboszcz przypominam i zobowiązuję. Czym się mamy kierować przy glosowaniu? Zapewne nie jego wzrostem, kolorem włosów. Mój kandydat, to ten, którego ideą jest dobro Narodu Polskiego.

… Tymczasowo jesteśmy w kościele Św. Heleny. Bardzo niedogodna jest dla nas pora Mszy Św. .Parking stwarza problemy. Umiejmy cierpliwie znieść to wszystko. Czekamy na reakcję Ks. Biskupa i Ks. Rektora. Prosiłem już kilka razy. Skutek …

… Ab uniknąć następnej scysji, bardzo proszę należycie ustawiać samochody na parkingu.

…Kościół Matki Bożej Francji (Notre Dame de France) w Col de Villefranche zamknął bramy dla Polaków – bezpodstawnie odebrano nam kościół na Mszę Niedzielną. Jednakże zachowanie jednego księdza nie może nam urabiać obrazu Kościoła.
 W Kościele nie ma miejsca na kłótnie, nienawiść i chowanie urazy. Pamiętajmy, że ksiądz jest tyko człowiekiem. Zachęcam Was do ufności Bogu. Polecam Waszym modlitwom osobę Księdza Ireneusza.

….Spotkanie Emigrantów. Czwartek 25 czerwca. Kościół Św. Marka. godz. 19.00 – rzadko udawało się aby obecni byli Polacy. Proszę o obecność. Odwiozę do domu po spotkaniu.

…Spotkanie do omówienia niektórych spraw związanych z wakacjami i aktualnymi sprawami w naszej Wspólnocie. Trzeba nam się spotkać przed wakacjami.

…Książeczki do Pierwszej Komunii Św. oraz pamiątki przywiezione z Polski rozdam.

…Pielgrzymka do Matki Bożej w La Salette. Autokarem. Cztery dni; 17-21 wrzesień. Wyżywienie pełne (bardzo dobre). Pielgrzymka jest połączona ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc w Alpach, np. Notre Dame de Laus – Sanktuarium. Noclegi w hotelach. W grupie jest już sześcioro Polaków.