Ogłoszenia duszpasterskie na 15 marca – 3 niedz. W. Postu

… Rekolekcje – dziękujemy Panu Bogu za panią Annę z konferencjami oraz kapłanów –  za ich posługę w konfesjonale. Otoczmy serdeczną modlitwą siostry i braci, którzy nie skorzystali, czy to z rekolekcji, czy to z Sakramentu Pojednania.

… Dziękuję Wam za pozytywną odpowiedź  na moją prośbę która dotyczyła posiłków w czasie rekolekcji. Szczególnie moje podziękowanie kieruję do Pani Wandy i Państwa Mazanek, oraz pani Sabiny. Bóg zapłać za składkę, bo widzę, że rozumiecie nasze potrzeby, Pan Bóg najlepiej umie to wynagrodzić.

… Droga Krzyżowa. Piątek.  Program w kościele Św. Teresy :  17.30 – Chemin de Croix 18.30 – Messe (Fr.)   19.00 – Droga Krzyżowa.

… Postarajmy się przychodzić bez spóźnienia na Mszę. Jest dobra okazja, aby wziąć sobie to tako postanowienie wielkopostne. Wzorem niech będzie nam pan Andrzej, proboszczowi rzadko uda się go uprzedzić przyjazdem do kościoła. Jest dla nas dużo wcześniej, aby przygotować dla nas kościół i Mszę. Potrafi on, dlaczego nie potrafiłbym ja?

… Niech każdy sobie postanowi; „Postaram się wejść do kościoła na głos dzwonów”. Wtedy też odmawiamy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia – dołączmy do tych, którzy się modlą przed Mszą.

… Pan Krzysztof z busika informuje, że z powodu utrudnień transportowych z powodu epidemii nie będzie mógł do nas przyjechać przez następne dwie niedziele.

… Przewidziana jest Msza w Monaco o 15.30.

… Niech czas koronowirusa pomoże nam tym bardziej łączyć się i trwać na modlitwie. Po Mszy Św. śpiewamy suplikacje…”od powietrza, ognia, głodu i …”

… W trudnych chwilach zaufajmy Bogu i oddajmy się opiece najlepszej z Matek.
Św. Józefa we czwartek. Prośmy go, aby czuwał nad nami.

… Czas Wielkiego Postu przypomina nam o Spowiedzi  Świętej.