Ogłoszenia duszpasterskie na 08.03. 2020 – 2 W. Postu

… Komunikat ze strony Ordynariusza Nicei, biskupa André MARCEAU do diecezjan; aby uniknąć rozprzestrzeniania Korona-wirus Konferencja Episkopatu Francji prosi by; – na powitanie nie podawać rąk, ani nie witać się pocałunkiem,.
– w czasie liturgii Mszy Św. wstrzymać się od przekazywania „Znaku Pokoju”
– Komunię Św. przyjmować tylko na rękę.
– Nie używać kropielnicy z wodą święconą przy wejściu do kościoła.

… Rekolekcje – Ufamy, korona-wirus nam nie przeszkodzi. Prośmy o to P. Boga. Dziękujemy Bogu, że rekolekcje mogą być w kościele Św. Heleny (142 av. Califonie)
Temat: Całun Turyński mówi nam o męce Pana Jezusa. Temat jest przygotowany bardzo dogłębnie. O konferencję poprosili również Francuzi. Będzie ona w kościele Św. Marka 12 marca o godz. 18.00

…W Polskiej Wspólnocie rekolekcje zaczynamy 13.03 (piątek) w dużej sali na górze przy kościele Św. Heleny. Godz. 19.30. Można będzie wjechać do garażu, ale bardzo proszę poprawnie ustawiać samochody, aby nie blokować miejsca

… Sobota – konferencja, spowiedź i Msza recytowana.
… Niedziela: 10.00 – Col de VF.  15.30 – Monaco

… Będę Was prosił o ofiarę w piątek i sobotę. Musimy zapłacić wynajęcie kościoła.

… Ulotki o programie rekolekcji otrzymacie przy wyjściu z kościoła.

… Robertowi dziękujemy, że zajął się stelażem do zainstalowania Całunu.

… Będę gościł w swoim mieszkaniu panią Annę. Natomiast gdyby
    ktoś chciał ją przyjąć na czas rekolekcji do swojego mieszkania – byłoby nieładnie,
    gdybym się sprzeciwił.

… Rekolekcje są sprawą parafialną, a nie tylko proboszcza, nie będę się obrażał, gdy parafianie zaproszą na posiłek, lub przyniosą jedzenie, abyśmy spożyli razem.

… Mam do Was prośbę; zachęcajcie znajomych, nawet tych, którzy nie przychodzą do  nas w niedzielę, bo warto będzie wysłuchać konferencji o niezwykłej sprawie jaką  jest Całun Turyński.

… W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele Św. Teresy.

… Pozdrawiamy Państwa Magdalenę i Rafała i dziękujemy, że z Krakowa pilotują nasza internetową stronę parafialną i dbają o jej właściwe funkcjonowanie.

… 24 godziny męki Pana naszego Jezusa Chrystusa – YouTube:
    Polecane w Wielkim Poście . Bogate myśli, które mogą pomóc lepiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Polecam, aby słuchać przy domowym krzątaniu, czy też podczas drogi.

…Dziś: katecheza – prowadzi mama Melanii, oraz Msza w Cannes. … Z okazji Dnia Kobiet – najlepsze życzenia dla wszystkich Dam; naszych Parafianek, Rodaczek, Krewnych i Znajomych. Niech Pierwsza Dama świata – Maryja z Nazaretu, będzie  Waszym wzorem i Orędowniczką przed swoim Synem.